PARTNER PORTALU
  • BGK

Własne miasto Facebooka w Kalifornii

  • JP    14 lipca 2017 - 14:33
Własne miasto Facebooka w Kalifornii
Wizualizacja Wierzbowego Kampusu Facebooka. (Fot.: Facebook)

Facebook rozbudowuje swoją siedzibę do rozmiarów niewielkiego miasteczka.
Facebook buduje tzw. Wierzbowy Kampus (ang. Willow Campus). Będą w nim mieszkania, sklepy, biura i inne udogodnienia.

W 2011 r. Facebook przeniósł swoją główną siedzibę do niewielkiego miasta Menlo Park w Dolinie Krzemowej Kaliforni. W 2015 r. za ok. 400 mln dolarów zakupił powierzchnię 56 akrów (ok. 22,6 ha), która ma posłużyć zbudowaniu społeczności w fizycznym świecie.

Sklepy, apteki i inne obiekty handlowe i usługowe zajmą powierzchnię 125 tys. stóp kw. (11,6 tys. m kw.). Na powierzchni 1,6 mln stóp kw. (150 tys. m kw.) powstanie 1,5 tys. jednostek mieszkalnych, z których 15 proc. będzie dostępnych poniżej ceny rynkowej. Miasteczko zapewni mieszkańcom dostęp do pracy, zakupów, komunikacji itd.

Mieszkania i miejsca pracy mają być dostępne nie tylko dla pracowników Facebooka, ale też dla dotychczasowych mieszkańców okolicy.

– Jesteśmy częścią społeczności Menlo Park i nasza obecność jest szansą na wypełnienie naszej misji zbliżania ludzi do siebie – napisano w komunikacie. – Mamy nadzieję stworzyć fizyczną przestrzeń, która będzie wspierać społeczność i rozwijać nasze programy.

Rozmowy nt. akceptacji projektu potrwają ok. 2 lat, a sama budowa – co najmniej 10. Pierwsze budynki mają być gotowe na początku 2021 r., a kolejne elementy będą powstawać w ramach dwuletnich faz. Nie oszacowano jeszcze kosztów projektu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.