PARTNER PORTALU
  • BGK

Włocławek: Budynek liceum odzyskał dawną świetność

  • em    27 lipca 2015 - 08:43

We Włocławku zakończyła się kolejna inwestycja. Odrestaurowano budynek liceum Marii Konopnickiej.
Realizatorem prac była firma CHEMIKOR Marian Kalociński z Włocławka, która – zgodnie ze sztuką budowlaną i konserwatorską – pieczołowicie odrestaurowała budynek przy ul. Bechiego, wybudowała boiska wielofunkcyjne, parking, w trakcie realizacji inwestycji zostało także zburzone i wybudowane od nowa zachodnie skrzydło szkoły. Rok szkolny 2015/2016 uczniowie powitają już w nowej placówce.

- Inwestowanie w edukację to inwestowanie w przyszłość naszej młodzieży – mówi prezydent Włocławka Marek Wojtkowski. Liceum Marii Konopnickiej jest znakomitym przykładem na to, że zabytkowym gmachom można nie tylko przywrócić dawny blask, ale także stworzyć w nich nowoczesną, multimedialną przestrzeń do nauki - dodaje.

 Liceum wznoszono etapami, na przełomie lat 20. i 30. dwudziestego wieku. Szkołę zbudowała firma Białobrzeski i Syn, według projektu architekta Gottfrieda Kelnera. Gmach Liceum Marii Konopnickiej przy ul. Bechiego ma 5 241 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej. Po kapitalnym remoncie cała przestrzeń została na nowo zagospodarowana, elewacja odnowiona, a teren wokół szkoły wreszcie zyskał funkcję rekreacyjną. Na remont zabytkowego gmachu i wybudowanie nowej infrastruktury przy szkole, miasto przeznaczyło blisko 12 mln złotych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.