PARTNER PORTALU
  • BGK

Włocławek przebuduje jedynkę

  • PAP    28 września 2010 - 12:00

Ponad 108 mln zł na przebudowę odcinka drogi krajowej nr 1 dostanie z funduszy unijnych Włocławek. Miasto już rozpoczęło inwestycję, wykładając na początek własne pieniądze.
To najwyższa jak dotąd kwota dofinansowania na inwestycję prowadzoną we Włocławku.

Trwają już prace przy przebudowie prawie dwukilometrowego odcinka tej drogi, na które miasto wyłożyło pieniądze ze swego budżetu. Roboty prowadzi konsorcjum firm, które wyceniło koszt inwestycji na prawie 40 mln zł.

Niebawem zostanie podpisana umowa z wykonawcą kolejnego remontu, tym razem ponad dziewięciokilometrowego odcinka drogi krajowej nr 1 w granicach administracyjnych Włocławka. Najniższą cenę za remont drogi, niecałe 111 mln zł, zaproponowało konsorcjum firm polskich i irlandzkich.

Wyremontowany zostanie pozostały odcinek drogi nr 1 wraz z mostem na rzece Zgłowiączce. Przebudowana będzie całkowicie nawierzchnia jezdni, powstaną chodniki, ścieżki rowerowe, zjazdy oraz zatoki autobusowe wraz z wiatami przystankowymi. Remontem będą objęte również skrzyżowania z ulicami przecinającymi „jedynkę”. Wzdłuż trasy, w części domów wymienione zostaną okna na dźwiękoszczelne, a zabudowania mieszkalne osłonią ekrany akustyczne.

Wszystkie prace potrwają trzy lata. Krajowa jedynka w granicach Włocławka to czteropasmowa droga (po dwa pasy w każdym kierunku) wybudowana w latach 70., która od wielu lat jest w tak złym stanie, że miejscami ograniczano tu prędkość nawet do 40 km na godz.

Łączna kwota unijnego dofinansowania z programów operacyjnych 2007-2013 dla projektów realizowanych przez miasto Włocławek i jednostki mu podległe wynosi 275,52 mln zł. Daje to w przeliczeniu na jednego mieszkańca 2375 zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.