PARTNER PORTALU
  • BGK

Włocławek, zapora na Wiśle po remoncie

  • pt    14 grudnia 2015 - 10:56
Włocławek, zapora na Wiśle po remoncie

Remont zapory we Włocławsku kosztował 115 mln zł - fot. kujawsko-pomorskie.pl

Zakończyła się realizacja projektu inwestycyjnego dotyczącego poprawy stanu technicznego i bezpieczeństwa powodziowego Stopnia Wodnego Włocławek. Remont tamy kosztował 115 milionów.

O zabezpieczenie zapory wodnej we Włocławku przed katastrofą i zapewnienie ochrony mieszkańców przed zagrożeniem powodziowym zabiegał samorząd województwa.

- Tama we Włocławku przeszła największy remontu od czasu powstania. To inwestycja szczególnie ważna dla bezpieczeństwa mieszkańców regionu. Samorząd województwa zabiega też o budowę drugiego stopnia wodnego na Wiśle poniżej Włocławka, inwestycji niezbędnej dla ochrony mieszkańców i infrastruktury województwa przed zagrożeniem powodziowym – mówi marszałek kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki.

Remont obiektów zapory

Przedsięwzięcie objęło przebudowę i remont obiektów zapory: poprawę stanu zagęszczenia korpusu i podłoża zapory czołowej, rozbudowę automatycznego systemu pomiarowo-kontrolnego stopnia, remont jazu, śluzy i awanportów oraz przebudowę przepławki dla ryb.

Drugi pakiet zadań inwestycyjnych dotyczył obiektów w rejonie Płocka: rozbudowę zapory bocznej Borowiczki i wałów wstecznych Słupianki i lewego wału Rosicy.

Instytucją odpowiedzialną za remont był Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Warszawie, który utrzymuje włocławską zaporę.

Wartość inwestycji to 115 milionów złotych, a wsparcie ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko to 68 milionów złotych. Pozostałe środki pochodziły z budżetu państwa.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (1)

  • jaro, 2015-12-14 16:13:19

    Kiepskie prawo, nie ma mowy o współfinansowaniu przez elektrownie, która to zbiera zboże z tego pola - a wg mnie powinna.NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: