PARTNER PORTALU
  • BGK

Włocławski OSiR będzie przebudowany

  • AT/UM Włocławek    6 października 2011 - 15:52
Włocławski OSiR będzie przebudowany

Prezydent Włocławka Andrzej Pałucki podpisał z prezesem zarządu spółki „Alstal Grupa Budowlana” z Jacewa, Alojzym Szczupakiem umowę na przebudowę i adaptację stadionu Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Leśnej 53a na stadion piłkarsko-lekkoatletyczny.
Firma z Jacewa wygrała przetarg na to zadanie, bowiem ich oferta jest najkorzystniejsza; wynosi ponad 33 mln zł.

Wykonawca będzie miał za zadanie zbudować arenę lekkoatletyczną, spełniającą wymogi do rozgrywania zawodów o randze ogólnopolskiej, składającą się z bieżni lekkoatletycznej posiadającej 8 torów. Wybudowane będą też skocznie do skoku wzwyż, w dal i o tyczce, rzutnie do pchnięcia kulą, do rzutu dyskiem i rzutu oszczepem oraz rów z wodą do biegów z przeszkodami.

Rzutnie rozgrzewkowe będą zlokalizowane w północno-wschodnim narożniku działki, poza areną stadionu. Wewnątrz areny lekkoatletycznej znajdować się będzie boisko piłkarskie spełniające wymogi rozgrywek II ligi.

Wykonawca będzie miał za zadanie zdemontować istniejące lampy i postawić 4 nowe maszty o wysokości 30,5 m oraz 4 maszty o wysokości 27,4 m. Ponadto będzie zobowiązany do zagospodarowania zdemontowanego oświetlenia we własnym zakresie. Miasto obciąży wykonawcę fakturą za powyższe elementy, zgodnie z ceną zadeklarowaną w ofercie. Kwota ta pomniejszy wynagrodzenie firmy.

Przy stadionie powstanie budynek, w którym znajdą się szatnie dla zawodników i trenerów, pokój badań antydopingowych z gabinetem lekarskim i węzłem socjalnym, sala ćwiczeń, sauna i szatnie. W budynku będzie także magazyn na sprzęt lekkoatletyczny, recepcja, kasa biletowa, miejsce dla reporterów, sala konferencyjna oraz biuro obsługi imprez.

Przebudowane będą także trybuny. Pod dachem będzie ukrytych około 1,5 tys. miejsc, z wydzielonym sektorem dla VIP-ów, będą się mieścić wzdłuż prostej od strony południowej. Oprócz tego, na koronie stadionu będą odkryte trybuny z miejscami siedzącymi dla około 3 tys. osób. Wyremontowane będzie ogrodzenie stadionu, zmieni się mała architektura, a cały teren zostanie oświetlony.

Rozbudowane będą drogi, powstanie także parking. Jak zwykle przy tego typu pracach powstaną nowe przyłącza cieplne, kanalizacyjne i wodociągowe. Firma będzie miała za zadanie wykonać monitoring obiektu. Po zakończeniu prac budowlanych wykonawca uzyska od Polskiego Związku Piłki Nożnej oraz Polskiego Związku Lekkiej Atletyki niezbędne dokumenty weryfikacyjne.

Prace budowlane mają się zakończyć pod koniec 2013 roku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.