PARTNER PORTALU
  • BGK

Włocławski OSiR właścicielem przystani wodnej

  • AT/mat. pras.    26 października 2011 - 14:35
Włocławski OSiR właścicielem przystani wodnej

Nowoczesna przystań wodna powstała na lewym brzegu zbiornika stopnia wodnego, w bezpośrednim sąsiedztwie zapory bocznej została przekazana Włocławskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji.
Po pierwszym etapie robót został oddany do użytku bosmanat, nowe urządzenia hydrotechniczne, droga dojazdowa oraz drogi wewnętrzne, parkingi i chodniki. Obiekty przystosowane są do użytku dla osób niepełnosprawnych. Zarezerwowane zostało także miejsce pod hangar i budynek gastronomiczny.

Na nabrzeżu usytuowane jest stanowisko cumownicze dla jednostki spacerowej, a także stanowiska cumownicze dla łodzi, motorówek, itp., tratwa oraz slip dla małych jednostek pływających. W drugim etapie inwestycji powstanie pole namiotowe i camping, sanitariaty dla użytkowników tego pola, plac zabaw oraz zagospodarowany będzie teren do uprawiania sportów.

Obiekt ten pełni funkcję turystyczno-rekreacyjną i jest przeznaczony nie tylko dla miłośników żeglarstwa, ale przede wszystkim dla mieszkańców Włocławka (zabierz głos/oceń prezydenta) i okolic, a także dla turystów. Do przystani można łatwo dojechać, bowiem znajduje się na terenie, który od strony zachodniej połączony jest lokalną drogą z ul. Płocką.

Projekt kluczowy pn.: „Turystyczne zagospodarowanie Zalewu Włocławskiego" realizowany jest przez miasto, przy współudziale środków z Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013 z zakresu działania 6.2 Rozwój usług turystycznych i uzdrowiskowych. Całkowity koszt inwestycji wynosi 4 mln 714 tys. zł, z RPO udało się pozyskać 2 mln 533 tys. zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.