PARTNER PORTALU
  • BGK

Włocławskie drogi w PPP

  • pt    6 maja 2014 - 14:20
Włocławskie drogi w PPP

W ciągu 30 lat prywatny partner wybuduje w kujawsko-pomorskim minimum 12 km dróg, zmodernizuje około 77 km oraz podejmie się utrzymywania sieci tras o długości 273 km.
Marszałek Piotr Całbecki i prezes spółki Polskie Inwestycje Rozwojowe Mariusz Grendowicz podpisali porozumienie w sprawie finansowania pilotażowego projektu samorządu województwa, zakładającego budowę, przebudowę i utrzymanie dróg wojewódzkich rejonu włocławskiego w formule partnerstwa publicznego prywatnego.
 
- Opracowana przez nas koncepcja zakładająca powierzenie partnerowi prywatnemu zadań związanych z modernizacją, rozbudową i utrzymaniem sieci dróg to inicjatywa bez precedensu w skali Polski.

Podobne systemy z powodzeniem działają już w innych krajach, a naszym pomysłem interesuje się wiele samorządów lokalnych. Wprowadzenie takiej formy zarządzania drogami pozwoli na realizację inwestycji w najwyższym standardzie. W pierwszej kolejności zastosujemy ten model na drogach rejonu włocławskiego – tłumaczy marszałek kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki.

Trwa procedura wyboru partnera, z którym realizowany będzie projekt. Wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu złożyło 9 firm. Do negocjacji w trybie dialogu konkurencyjnego zaproszono pięciu wykonawców.

Przewidywany okres obowiązywania umowy to 30 lat. Prywatny partner wybuduje minimum 12 kilometrów nowych dróg, zmodernizuje około 77 kilometrów oraz podejmie się utrzymywania w odpowiednim standardzie sieci tras o długości 273 kilometrów.

Szacunkowa wartość przedsięwzięcia to 400 milionów złotych. W pozyskaniu źródeł finansowania przez partnera prywatnego może pomóc spółka Polskie Inwestycje Rozwojowe (PIR), która zaoferowała możliwość udzielenia zwrotnego wsparcia finansowego dla podmiotu realizującego projekt.

Szczegóły współpracy między PIR a wykonawcą zostaną określone w trakcie negocjacji.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.