PARTNER PORTALU
  • BGK

Włocławskie muzeum jak nowe

  • wer    12 stycznia 2012 - 13:34
Włocławskie muzeum jak nowe

Trwa drugi etap modernizacji Muzeum Etnograficznego we Włocławku. Prace obejmują między innymi wymianę nawierzchni dziedzińca. Powiększą się też pracownie i magazyny.
Muzeum Etnograficzne we Włocławku zajmuje kompleks budynków ulokowanych wokół zabytkowego spichlerza zbożowego wzniesionego w połowie XIX wieku przy włocławskich bulwarach wiślanych.

W lipcu 2011 roku rozpoczął się pierwszy etap prac remontowych polegających na termomodernizacji budynków, która objęła wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, docieplenie ścian i strychów oraz wymianę pokryć dachowych.

Muzeum zostanie też przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Zakończenie prac planowane jest w marcu, a koszty modernizacji to ponad 600 tys. złotych. Dwie trzecie tej kwoty pochodzi z budżetu województwa kujawsko-pomorskiego, a jedna trzecia z środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu.

W związku z prowadzonym remonte Muzeum Etnograficzne we Włocławku będzie niedostępne dla zwiedzających do 31 marca. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.