PARTNER PORTALU
  • BGK

Włodawa. Dokończą chodnik i ścieżkę

  • chelmonline.pl    25 czerwca 2012 - 10:57
Włodawa. Dokończą chodnik i ścieżkę

Jeszcze w tym roku w Susznie w gminie Włodawa powstanie kolejny, tym razem 400-metrowy odcinek chodnika z wydzieloną ścieżką rowerową wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 816.
– To efekt porozumienia, jakie przed tygodniem Zarząd Dróg Wojewódzkich zawarł z gminą – mówi wicemarszałek województwa lubelskiego Krzysztof Grabczuk.

Chodzi o drogę wojewódzką łączącą przejścia graniczne w Terespolu i Zosinie, która przebiega m.in. przez Suszno. Z oczywistych względów panuje na niej duży ruch, więc budowa chodnika i ścieżki w znacznym stopniu poprawi bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów.

Wcześniej udało się wybudować dwa kilkusetmetrowe odcinki, obecnie rusza trzeci etap prac. Obejmuje on odcinek o długości blisko 400 metrów.

Zgodnie z zawartym porozumieniem, Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie przekaże gminie materiały budowlane o wartości 200 tys. zł, z kolei sama gmina wyłoży z budżetu 294 tys. zł na pokrycie kosztów robocizny. Wszystkie prace powinny zakończyć się jeszcze w tym roku.

– Niedawno podobne porozumienie zawarliśmy z gminą Dorohusk. Dzięki temu w miejscowości Świerże drogowcy wybudują ponad kilometr chodnika i ścieżki dla rowerzystów – mówi Grabczuk. – Takie wspólne przedsięwzięcia świadczą o bardzo dobrej współpracy lokalnych samorządów z samorządem województwa lubelskiego.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.