PARTNER PORTALU
  • BGK

Włoszczowa i Kielce Herbskie: PKP PLK remontuje perony i wiaty

  • MN    8 listopada 2017 - 12:04
Włoszczowa i Kielce Herbskie: PKP PLK remontuje perony i wiaty
PLK PLK inwestuje w woj. świętokrzyskim. (fot. PKP PLK)

Nowe perony i wiaty na stacjach Włoszczowa i Kielce Herbskie oraz przebudowa kładki – takie inwestycje prowadzą PKP Polskie Linie Kolejowe na świętokrzyskich stacjach.
• Spółka zapowiada, że inwestycje poprawią komfort podróżnych.

• Prace w obydwu lokalizacjach mają zakończyć się w grudniu.

• Wartość inwestycji to blisko 5 mln zł.

Trwają prace na stacji Kielce Herbskie. Powstał już nowy, wyższy peron – zgodny z obecnymi standardami, co ułatwi podróżnym wsiadanie i wysiadanie z pociągów. Codziennie na stacji zatrzymuje się 18 pociągów pasażerskich.

Kończy się również przebudowa kładki nad torami stacji Kielce Herbskie. Jest tak zorganizowana, że podczas prac piesi mogą korzystać z przeprawy. Kładka o długości ponad 170 m przebiega nad 20 torami.

Wartość prac przy peronie i kładce na stacji Kielce Herbskie wynosi ponad 2,4 mln zł.

Czytaj też: Andrzej Adamczyk: W 2026 r. nowa linia kolejowa do Zakopanego

PKP PLK remontują także peron 2 we Włoszczowie. Powstaną m.in. nowe ławki, wiaty, gabloty informacyjne. Koszt inwestycji to 2,3 mln zł. W przyszłym roku PLK planują na stacji we Włoszczowie również remont peronu 1 wraz z modernizacją parkingu i budową pochylni dla osób o ograniczonej mobilności.

Prace w obydwu lokalizacjach mają zakończyć się w grudniu 2017 r.

W woj. świętokrzyskim planowane są jeszcze remonty kolejnych peronów. W ramach modernizacji linii kolejowych kompleksowo zmodernizowane zostaną stacje i przystanki na liniach: Skarżysko-Kamienna – Sandomierz i  Skarżysko-Kamienna – Kielce – Kozłów. Inwestycje będą realizowane w ramach Krajowego Programu Kolejowego. Aktualnie trwają także prace na stacji Włoszczowa Północ – powstał nowy peron i budowane jest przejście podziemne.

Remonty dworców w całej Polsce

Na tym jednak nie koniec, bo PKP zapowiada remonty dworców w całej Polsce, które mają być uzupełnieniem inwestycji prowadzonych przez PKP PLK. Pod koniec października szef resortu infrastruktury Andrzej Adamczyk i prezes PKP Krzysztof Mamiński ogłosili start programu, który ma się zakończyć w 2023 r. Przewiduje on, rewitalizację i budowę prawie 200 dworców w różnych częściach kraju, co w sumie kosztować ma około miliarda złotych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.