PARTNER PORTALU
  • BGK

Wmurowanie kamienia węgielnego pod osiedle mieszkaniowe we Wrocławiu

  • wnp.pl (mat. pras.)    15 czerwca 2010 - 11:58

Vantage Development SA rozpoczęła działalność z sektora rynku nieruchomości mieszkaniowych we Wrocławiu. Wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę nowoczesnego kompleksu Centauris odbyło się 14. czerwca br. na terenie powstającej inwestycji. Osiedle znajduje się w dzielnicy Krzyki-Borek, jednej z najbardziej atrakcyjnych okolic miasta, położonej pomiędzy ul. Ślężną a Parkiem Skowronim.
Centauris zlokalizowany jest w odległości około 3 km od ścisłego centrum Wrocławia, na przedłużeniu wjazdu do miasta z autostrady A4 (Katowice, Kraków) oraz niedaleko ul. Wiśniowej, stanowiącej część śródmiejskiej obwodnicy, dzięki której można sprawnie dotrzeć do każdej dzielnicy miasta, międzynarodowego portu lotniczego oraz do dróg wylotowych. W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się przystanek tramwajowy oraz przystanek autobusowy. Osiedle przylega do Parku Skowroniego o powierzchni ponad 30 ha, stanowiącego reprezentacyjne tereny rekreacyjne Wrocławia.

Osiedle Centauris zostanie wybudowane w trzech etapach i będzie składać się z trzynastu budynków o różnej wysokości. W pierwszej fazie powstaną 3 budynki, w ramach której zostanie oddanych 115 mieszkań, kilka lokali handlowo-usługowych zlokalizowanych na parterze jednego z nich o powierzchni około 1100 m kw. oraz 147 miejsc parkingowych. W kolejnych dwóch etapach powstanie 10 budynków, gdzie znajdzie się około 400 kolejnych mieszkań.

Pierwszy etap inwestycji zostanie oddany do użytku w 2011 roku. Natomiast całość projektu zaplanowano zrealizować do końca roku 2013

W pierwszym etapie inwestorzy wybudują mieszkania 1, 2, 3, 4 i 5-pokojowe o różnej wielkości (od 27 do 128 m kw.) oraz penthouse’y o powierzchni ok. 156 m kw. Centauris będzie osiedlem, w którym będzie dominować światło i przestrzeń. Wysokość mieszkań i apartamentów do 3,1 m, co w połączeniu z dużymi oknami i przestronnymi balkonami oraz tarasami zapewni wyjątkowe poczucie komfortu.

Wszystkie budynki wyposażone będą w cichobieżne windy z poziomu garażu podziemnego. Wnętrze osiedla będzie monitorowane i strzeżone, zamknięte dla ruchu samochodowego. Projekt jest przyjazny i przystosowany dla osób niepełnosprawnych.

Zdaniem inwestora lokalizacja inwestycji i bezpośrednie sąsiedztwo Parku Skowroniego gwarantują, że osiedle Centauris oraz dwa biurowce Alfa i Beta, które powstaną bezpośrednio przy ulicy Ślężnej, uzupełnią prestiżową okolicę oraz dobrze funkcjonującą przestrzeń - będzie to miejsce pełne życia, rozpoznawalne przez mieszkańców miasta.

Koncepcja architektoniczna osiedla mieszkaniowo-apartamentowego Centauris powstała przy współpracy dwóch pracowni: TH Architekci i bccomm. Kolejne fazy projektowania były realizowane przez TH Architekci.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.