PARTNER PORTALU
  • BGK

Wniosek o areszt dla kierownika ARiMR w Szprotawie

  • PAP    17 marca 2010 - 17:22

Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze skierowała do sądu wniosek o trzymiesięczny areszt dla kierownika biura ARiMR w Szprotawie (Lubuskie). Mirosław K. usłyszał zarzuty korupcyjne - poinformowała Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze.
K. usłyszał zarzuty dotyczące uzależnienia przez niego wykonania czynności służbowej od uzyskania korzyści majątkowej w postaci przeniesienia własności nieruchomości. Według prokuratury, do złamania prawa nie doszło z powodu interwencji funkcjonariuszy CBA.

Śledztwo w tej sprawie wszczęto piątego marca br. Prowadzi je wydział VI ds. przestępczości gospodarczej Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze we współpracy z delegaturą CBA w Poznaniu. W poniedziałek 15 marca zatrzymano cztery osoby, w tym kierownika biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Szprotawie.

Trzem zatrzymanym wraz z kierownikiem osobom zarzucono pomocnictwo w przyjęciu korzyści majątkowej. Wszystkie zostały po przesłuchaniu zwolnione, prokuratura nie występowała o areszt. Wszystkim podejrzanym grozi od roku do 10 lat więzienia.

Dyrektor oddziału regionalnego ARiMR w Zielonej Górze Jarosław Gniazdowski nie podjął jeszcze decyzji służbowych wobec swojego podwładnego. Jak powiedział, czeka na oficjalne informacje z prokuratury.

Mirosław K. jest szefem Platformy Obywatelskiej w powiecie żagańskim, a jedna z podejrzanych - działaczką tej partii. Członek zarządu regionu PO senator Henryk Maciej Woźniak poinformował, że oboje zostali zawieszeni w prawach członków Platformy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.