PARTNER PORTALU
  • BGK

Wnioski na budowa kościoła i aquaparku w Toruniu

  • PAP    8 grudnia 2011 - 06:42
Wnioski na budowa kościoła i aquaparku w Toruniu

Fundacja Lux Veritatis, której prezesem jest o. Tadeusz Rydzyk, złożyła wnioski o pozwolenie na budowę w Toruniu kościoła i aquaparku - poinformowała w środę rzeczniczka prezydenta miasta Aleksandra Iżycka.
Rzeczniczka zaznaczyła, że urząd ma 65 dni na wydanie decyzji, ale uchyliła się od podania szczegółów dotyczących wniosków.

Podczas sobotnich uroczystości 20-lecia Radia Maryja, o. Rydzyk poinformował jedynie, że po półtorarocznych staraniach zostały zebrane wszystkie dokumenty potrzebne do pozwolenia na budowę świątyni.

- Wszystko jest załatwione dotąd, teraz tylko jedną pieczątkę potrzebujemy, ostatnią - mówił.

Przygotowywany od kilku lat projekt powstania Centrum Polonia in Tertio Millennio przewiduje, że w jego skład wejdą m.in. świątynia będąca wotum za papieża Jana Pawła II i aquapark z hotelem.

Kościół miałby mieć dwa poziomy i wielką ażurową kopułę zwieńczoną koroną. Na górnej kondygnacji m.in. ma zostać odtworzona prywatna kaplica papieża w Watykanie z obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej. Na dole ma zostać usytuowana kaplica, w której znajdą się tablice z nazwami miejsc męczeństwa narodu polskiego i nazwiskami Polaków, którzy zginęli ratując ofiary Holocaustu. Autorem projektu świątyni jest pochodzący z Torunia architekt Andrzej Ryczek, który obecnie mieszka w Stanach Zjednoczonych.

Aquapark ma wykorzystywać wody z odwiertów geotermalnych o temperaturze 65 stopni. Według planów, składać się będzie z wielu basenów kąpielowych, leczniczych i rehabilitacyjnych pod dachem i na otwartej przestrzeni, a także zjeżdżalni, saun i łaźni parowych. Przy parku wodnym zbudowany zostanie hotel na 80 miejsc ze spa dla gości, a także dwoma restauracjami i kawiarnią.

Świątynia i aquapark powstaną na terenie w pobliżu kampusu Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej, niedaleko Wisły i drogi prowadzącej w kierunku Bydgoszczy (zabierz głos/oceń prezydenta).

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.