PARTNER PORTALU
  • BGK

Wnioski na remonty kujawsko-pomorskich dróg za ok. 95 mln zł

  • PAP    10 października 2014 - 18:06
Wnioski na remonty kujawsko-pomorskich dróg za ok. 95 mln zł

70 wniosków o dofinansowanie przebudowy lub modernizacji dróg gminnych i powiatowych wpłynęło do Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego. Koszt realizacji wszystkich zgłoszonych projektów to ok. 95 mln zł, tymczasem do rozdysponowania jest nieco ponad 60 mln zł.
"Otrzymaliśmy 16 wniosków w sprawie przebudowy lub remontu dróg powiatowych na sumę 33 mln zł oraz 54 wnioski dotyczące dróg gminnych opiewające na 61 mln zł" - poinformował rzecznik wojewody kujawsko-pomorskiego Bartłomiej Michałek.

Pula środków przeznaczona dla Kujawsko-Pomorskiego z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych na rok 2015 to nieco ponad 60 mln zł, z czego 30 mln zaplanowano na drogi powiatowe i tyle samo na gminne.

Rzecznik podał również, że wśród złożonych projektów gminnych największy pod względem wartości jest projekt gminy Grudziądz, dotyczący przebudowy drogi gminnej w miejscowości Świerkocin oraz Nowa Wieś o wartości 6 mln zł. W ramach wniosków z powiatów najdroższa (18 mln zł) ma być przebudowa drogi powiatowej Żnin-Janowiec Wielkopolski w powiecie żnińskim.

Czytaj też:  Nowelizacja ustawy o drogach może mieć opłakane skutki dla gmin

Łączna długość wszystkich zgłoszonych przez powiaty i gminy dróg to 206 kilometrów. "Ile faktycznie zostanie zmodernizowanych, przebudowanych lub zbudowanych będzie wiadomo pod koniec października, kiedy zakończy się proces oceny zgłoszonych wniosków" - zaznaczył Michałek.

Czytaj też:  Remonty dróg też muszą być dofinansowywane

Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych realizowany jest od 2008 r. Jego pomysłodawcą był ówczesny minister spraw wewnętrznych i administracji Grzegorz Schetyna, dlatego budowane i remontowane w ramach programu drogi potocznie nazywane są "schetynówkami".

Do tej pory na Kujawy i Pomorze w ramach programu trafiły 264 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.