PARTNER PORTALU
  • BGK

Wnioski o pieniądze na remonty dróg w Lesznie

  • AT    8 października 2012 - 20:14
Wnioski o pieniądze na remonty dróg w Lesznie

Samorząd Leszna złożył pięć wniosków o pieniądze na remonty dróg z rządowego programu tak zwanych schetynówek.
– Jeśli jest szansa na uzyskanie dofinansowania, to chcemy z tego skorzystać – mówi prezydent Tomasz Malepszy.

Ze schetynówek, czyli Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych, można otrzymać 30 proc. wartości inwestycji. Resztę samorząd wykłada z własnego budżetu. Kiedyś dotacja wynosiła 50 proc. Jej zmniejszenie może sprawić, że mniej gmin i powiatów zechce się ubiegać o te fundusze, bo nie będzie ich stać na pokrycie reszty. Ten fakt chce wykorzystać Leszno i dlatego przygotowało aż pięć wniosków.

Pierwszy to wniosek na modernizację ul. Chrobrego. Miasto już raz ubiegało się o pieniądze na przebudowę tej ulicy, ale wtedy nie udało się ich zdobyć.

Pozostałe to wnioski o dofinansowanie remontu ul. Wyszyńskiego na Zatorzu, budowę nowej nawierzchni na ul. Łowieckiej w Gronowie – na odcinku od Myśliwskiej do Gronowskiej oraz na dokończenie utwardzania jedenastu ulic we wschodniej części Zaborowa.

Miasto chce też starać się o pieniądze na remont odcinka ul. Estkowskiego – od Ronda Roszarnia do granicy miasta w Karczmie Borowej. O dofinansowanie modernizacji całej drogi z Leszna do Pawłowic wystąpi z kolei Starostwo Powiatowe w Lesznie.   Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • f1tt, 2012-10-09 08:11:06

    A kiedy będzie remont ul. 55 Pułku Piechoty - stan nawierzchni to poprostu jakaś masakra