PARTNER PORTALU
  • BGK

Woda zatrzymała autostrady

  • Przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna    14 czerwca 2010 - 07:17
Woda zatrzymała autostrady

Powódź opóźni budowę kilkunastu odcinków autostrad A1 oraz A4 na południu Polski. Kierowcy pojadą nowymi drogami o cztery miesiące później.
Z powodu powodzi najbardziej ucierpiała autostrada A4 z Krakowa do Tarnowa oraz śląskie odcinki A1. Prace na trzech odcinkach A4 z Krakowa do Tarnowa zostały całkowicie wstrzymane do odwołania, bo trasa przyszłej drogi przebiega przez tereny najbardziej zalanych miejscowości w kraju. Woda odcięła m.in. biura budowy – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

O dwa miesiące opóźni się budowa węzła drogowego, który w Sośnicy połączy A1 z A4. W wielu miejscach wylała tam Kłodnica. Niewiele lepiej jest na odcinku Bełk – Świerklany. Woda podtopiła tam m.in. obiekty mostowe, zalane są drogi serwisowe, z których korzysta ciężki sprzęt. Osunęły się skarpy i rozmyły wały ziemne pod ekrany akustyczne.

O trzy miesiące opóźni się budowa drogi z Pyrzowic do Piekar Śląskich. Zagrożone są wszystkie wykopy pod fundamenty mostów. Nowy termin zakończenia inwestycji to druga połowa kwietnia 2012 r.

Wysoka fala na Wiśle utrudnia także budowę autostrady A1 z Grudziądza do Torunia. Na 62 km trasa dwukrotnie przecina rzekę. Zła sytuacja jest na wznoszonym moście pod Toruniem, gdzie woda zalała biura budowy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.