PARTNER PORTALU
  • BGK

Woda zatrzymała autostrady

  • Przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna    14 czerwca 2010 - 07:17
Woda zatrzymała autostrady

Powódź opóźni budowę kilkunastu odcinków autostrad A1 oraz A4 na południu Polski. Kierowcy pojadą nowymi drogami o cztery miesiące później.
Z powodu powodzi najbardziej ucierpiała autostrada A4 z Krakowa do Tarnowa oraz śląskie odcinki A1. Prace na trzech odcinkach A4 z Krakowa do Tarnowa zostały całkowicie wstrzymane do odwołania, bo trasa przyszłej drogi przebiega przez tereny najbardziej zalanych miejscowości w kraju. Woda odcięła m.in. biura budowy – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

O dwa miesiące opóźni się budowa węzła drogowego, który w Sośnicy połączy A1 z A4. W wielu miejscach wylała tam Kłodnica. Niewiele lepiej jest na odcinku Bełk – Świerklany. Woda podtopiła tam m.in. obiekty mostowe, zalane są drogi serwisowe, z których korzysta ciężki sprzęt. Osunęły się skarpy i rozmyły wały ziemne pod ekrany akustyczne.

O trzy miesiące opóźni się budowa drogi z Pyrzowic do Piekar Śląskich. Zagrożone są wszystkie wykopy pod fundamenty mostów. Nowy termin zakończenia inwestycji to druga połowa kwietnia 2012 r.

Wysoka fala na Wiśle utrudnia także budowę autostrady A1 z Grudziądza do Torunia. Na 62 km trasa dwukrotnie przecina rzekę. Zła sytuacja jest na wznoszonym moście pod Toruniem, gdzie woda zalała biura budowy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.