PARTNER PORTALU
  • BGK

Wojciech Saługa: koleje w woj. śląskim czeka jeszcze wiele inwestycji

  • AW    2 października 2015 - 10:55
Wojciech Saługa: koleje w woj. śląskim czeka jeszcze wiele inwestycji

Wojciech Saługa, marszałek śląski (fot.PTWP)

Rozwijająca się branża logistyczna nie może funkcjonować bez szybkich i sprawnych połączeń drogowych oraz kolejowych. O ile te pierwsze w woj. śląskim stoją na wysokim poziomie, o tyle wiele linii kolejowych wymaga jeszcze rewitalizacji.
Zarząd województwa śląskiego dostrzega potencjał tkwiący w branży logistycznej i ma aspiracje pozyskiwać kolejnych inwestorów dzięki nowym inwestycjom.

- Jesteśmy liderem jeśli chodzi o rozwój logistyki w Polsce - mówi marszałek woj. śląskiego Wojciech Saługa. - Dziś logistyka związana z transportem drogowym jest dobrze rozwinięta, stawiamy na kolej. Buduje się też duży terminal logistyczny przy lotnisku (w Pyrzowicach - przyp. red.) - dodaje.

Marszałek zapowiada, że zaplanowane inwestycje związane z drogami ekspresowymi w regionie zostaną w najbliższym czasie zakończone i uwaga zostanie przesunięta na remonty sieci kolejowych. Mowa zarówno o kierunku północ- południe (Częstochowa -Bielsko- Biała) jak i wschód –zachód (Gliwice- Kraków) oraz lokalnych połączeń w subregionie rybnickim.

- Będzie wiele inwestycji w linie kolejowe - zdegradowane przez górnictwo i dziś nieefektywnie wykorzystane, a na których można rozwijać transport kolejowy - zapowiada marszałek Saługa.

„O tych problemach będziemy dyskutować w trakcie największego międzynarodowego spotkania branży logistycznej w Europie Środkowo-wschodniej. Europejski Kongres Logistyczny ONECARGO – 5-6 października, Katowice”.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.