PARTNER PORTALU
  • BGK

Wojewoda rozwinął żagiel

  • Przegląd prasy/Rzeczpospolita    8 października 2010 - 07:54
Wojewoda rozwinął żagiel

Do 17-piętrowego szkieletu Żagla Daniela Libeskinda, straszącego od roku obok Złotych Tarasów, wkrótce wrócą robotnicy
Wojewoda przywrócił deweloperowi pozwolenie na budowę, które ten stracił przez siedmiu sąsiadów inwestycji – informuje „Rzeczpospolita”.

Decyzja wojewody w ramach postępowania administracyjnego jest ostateczna, co oznacza, że inwestor może przystąpić do budowy.

W biurze dewelopera Orco Property Group zapanowała radość. Firma wróci na plac budowy w ciągu 8 – 12 tygodni. Wkrótce zaczną się prace przy zbrojeniu terenu, będziemy wylewać beton i zamontowane zostaną windy na elewacjach. Pojawią się też z powrotem żurawie.

Deweloper obiecuje, że zrobi wszystko, by elewacja gotowa była przed euro 2012.

Deweloper w kwietniu 2006 r. uzyskał od prezydenta Warszawy warunki zabudowy, a w grudniu 2007 r. pozwolenie na budowę. 13 maja 2008 r. wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski potwierdził, że jest ono prawomocne. Po rozpoczęciu budowy siedem osób mieszkających w pobliskich kamienicach odwołało się do wojewody.

Twierdzili, że będzie tam za dużo miejsc parkingowych, i wskazywali rzekome braki w dokumentacji. Wojewoda oddalił skargę, wówczas sąsiedzi wnieśli sprawę do wojewódzkiego sądu administracyjnego. Ten uchylił pozwolenie na budowę. Sąd wyższej instancji zwrócił sprawę do rozpatrzenia wojewodzie – podaje „Rzeczpospolita”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.