PARTNER PORTALU
  • BGK

Wojewoda zgodził się na wmurowanie kamienia węgielnego pod pomnik L. Kaczyńskiego

  • PAP/JS    28 marca 2018 - 21:52
Wojewoda zgodził się na wmurowanie kamienia węgielnego pod pomnik L. Kaczyńskiego
Do urzędu jeszcze nie wpłynął wniosek o pozwolenia na budowę pomnika Lecha Kaczyńskiego. (fot. MSWiA)

Wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera zgodził się na umiejscowienie kamienia węgielnego pod budowę pomnika b. prezydenta Lecha Kaczyńskiego naprzeciwko Placu Piłsudskiego - poinformowała rzeczniczka wojewody Ewa Filipowicz.
Filipowicz wyjaśniła, że Społeczny Komitety Budowy Pomników śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego oraz Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010 zgłosił do wojewody zamiar budowy tymczasowego "obiektu budowlanego".

"Wydaliśmy zaświadczenie o przyjęciu tego zgłoszenia. To jest obiekt tymczasowy, w uproszczonej procedurze, wykonany z kamienia, posadowiony w miejscu powstania docelowego pomnika prezydenta Lecha Kaczyńskiego" - powiedziała Filipowicz.

Wyjaśniła, że chodzi o kamień węgielny pomnika b. prezydenta. Pytana, czy w zgłoszeniu komitetu jest informacja o zamiarze odsłonięcia kamienia węgielnego 10 kwietnia, w 8. rocznicę katastrofy smoleńskiej, zaprzeczyła.

Podkreśliła, że do urzędu jeszcze nie wpłynął wniosek o pozwolenia na budowę pomnika Lecha Kaczyńskiego.

W pierwszej połowie marca wojewoda mazowiecki wydał zgodę na lokalizację pomnika b. prezydenta Lecha Kaczyńskiego przed budynkiem Garnizonu Warszawa, naprzeciwko Placu Piłsudskiego.

Z kolei pomnik Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010 r. ma stanąć w Warszawie na obszarze zielonym między pl. Piłsudskiego, a ul. Królewską, trwają już prace nad monumentem. Według zapowiedzi, pomnik ma zostać odsłonięty 10 kwietnia.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • zawiedziona, 2018-03-29 13:09:46

    Jestem oburzona. Uważam, że pomniki ŚWIĘTEJ PAMIĘCI NAJLEPSZEGO PANA PREZYDENTA LECHA KACZYŃSKIEGO powinny być w każdej dzielnicy Warszawy i po kilka w każdym mieście i miasteczku. Wtedy my Polacy patrioci być może wreszcie będziemy usatysfakcjonowani - choć i to za mało jak weźmie się pod uwagę prz...eogromne zasługi dla kraju Świętej Pamięci Pana Prezydenta Lecha Kaczyńskiego  rozwiń
  • kermo, 2018-03-29 09:09:01

    Dlaczego śp. piszecie z małej litery. Jak tak można?! No i dlaczego nie ma Śp. Ofiar Smoleńskich. Czy oni byli mniej święci? Jo się pytom, gdzie jest górnik z Kopalni Bytom ...