PARTNER PORTALU
  • BGK

Województwo wesprze remonty zabytków

  • lk    13 grudnia 2010 - 16:06
Województwo wesprze remonty zabytków

Jeszcze tylko do środy (15 grudnia) trwa nabór wniosków o wsparcie w przyszłym roku remontów konserwatorskich i prac budowlanych w zabytkowych obiektach województwa kujawsko - pomorskiego.
To kontynuacja realizowanego od dwóch lat marszałkowskiego Programu Opieki nad Zabytkami Województwa Kujawsko-Pomorskiego - informuje urząd marszałkowski.

- Do ochrony zabytków w regionie podchodzimy w sposób planowy i systemowy. Od dwóch lat przeznaczamy na ten cel rekordowe wsparcie. Efekty już widać w postaci odnowionych elewacji, dachów i wnętrz zabytkowych kamienic, dworów i pałaców oraz innych bezcennych dla historii Kujaw i Pomorza obiektów - mówi marszałek Piotr Całbecki.

W ciągu dwóch lat realizacji programu opieki nad zabytkami na prace remontowe trafiło już ponad 15,5 miliona złotych dotacji z budżetu województwa oraz Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Dzięki temu udało się zrealizować 176 przedsięwzięć.

Trwa nabór wniosków o wsparcie remontów w zabytkach w przyszłym roku. O dotację mogą ubiegać się osoby lub instytucje posiadające tytuł prawny do obiektu, który został wpisany do rejestru zabytków. Wsparcie może zostać przeznaczone między innymi na sporządzenie ekspertyz i badań, wykonanie dokumentacji i projektów oraz przeprowadzenie prac konserwatorskich, restauratorskich i robót budowlanych. Dotacja na realizację przedsięwzięcia może wynieść do 50, a w uzasadnionych przypadkach nawet do 100 procent jego
wartości.

Wnioski można składać do 15 grudnia w siedzibie Departamentu Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Marszałkowskiego przy ul. Św. Jana 1-3 w Toruniu (pok. 55), lub nadsyłać pocztą na adres Kujawsko-Pomorski Urząd Marszałkowski, Plac Teatralny 2, 87-100 Toruń (decyduje data pływu do urzędu).

Czytaj też:

Pałace potrzebują nakładów, ale zarabiają

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.