PARTNER PORTALU
  • BGK

Wojna z wykonawcami inwestycji na Euro

  • Przegląd Prasy/Gazeta Wyborcza Poznań    7 lutego 2013 - 07:55
Wojna z wykonawcami inwestycji na Euro

Miejska spółka z Poznania budująca drogi i trasy tramwajowe na Euro idzie na wojnę z wykonawcami i projektantami. Wini ich za opóźnienia inwestycji i domaga się odszkodowań - firmy mogą zapłacić miastu nawet 30 mln zł.
Tylko niewielką część inwestycji, które Poznań zaplanowało na ubiegłoroczne Euro, udało się zrealizować na czas. Miejska spółka Infrastruktura Euro Poznań 2012 nie zdążyła przedłużyć trasy Poznańskiego Szybkiego Tramwaju do dworca zachodniego, przebudować ul. Grunwaldzkiej za stadionem do Junikowa ani na czas oddać trasy tramwajowej na Franowo. Pod znakiem zapytania wciąż stoi też termin zakończenia budowy Interaktywnego Centrum Historii Ostrowa Tumskiego - donosi poznańska "Gazeta Wyborcza."

Jak mówi w "GW" Andrzej Nowakowski, prezes spółki, winę za opóźnienia ponosi nie spółka czy miasto, ale wykonawcy i projektanci. Dlatego zdecydowali się ubiegać w sądzie o odszkodowania.

Odzyskanie pieniędzy nie będzie jednak proste, bo wykonawcy i projektanci wcale nie poczuwają się do winy. Na razie spółce udało się uzyskać prawie 5 mln zł odszkodowania za opóźnienia przy budowie ICHOT-u. Pieniądze już wpłynęły na konto miasta - podaje "GW".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.