PARTNER PORTALU
  • BGK

Wójt myśli, że ma ptaka w garści

  • Przegląd prasy/Dziennik Łódzki    26 listopada 2010 - 08:05
Wójt myśli, że ma ptaka w garści

Podłódzkie gminy walczą o olbrzymią inwestycję Antoniego Ptaka, który na dwustu hektarach chce wybudować nowoczesne centrum wystawiennicze.
Rzgów już się witał z gąską, a tu Brójce mówią, że mają Ptaka w ręku. Gra idzie o centrum wystawiennicze – wielką inwestycję Antoniego Ptaka. Miała być w Rzgowie i wciąż tam wierzą, że będzie. Ale wójt Brójec, innej podłódzkiej gminy, zdradza: rozmawiamy z biznesmenem o budowie centrum u nas – pisze „Dziennik Łódzki”.

Planowane centrum Antoni Ptak nazwał Ptak Expo. Z zapowiedzi wynika, że to inwestycja bezprecedensowych rozmiarów, 10 razy większa od obecnego centrum handlowego, stworzonego przez biznesmena przy drodze krajowej nr 1 w Rzgowie. Firma Ptaka przekonuje też, że w nowym centrum pracę mogłoby znaleźć nawet 50 tys. osób.

Żeby obiekty powstały, najpierw musi być dla nich miejsce. Od lat Ptak kupował tereny w Rzgowie, potrzebuje jednak aż 200 ha. Okazuje się, że nie wszyscy chcą sprzedawać po proponowanych cenach (nieoficjalnie mówiło się, że to ok. 50 zł za metr kwadratowy). Już miesiąc temu firma zapowiadała, że centrum wcale nie musi powstać w Rzgowie. I rzeczywiście, wydaje się, że Antoni Ptak szuka planu awaryjnego.

Wójt Brójec odbył sześć spotkań w tej sprawie. Proponuje Ptakowi tereny w Woli Rakowej, tuż obok planowanej autostrady A1, której budowa rozpocznie się w przyszłym roku.

Gdyby to się udało, w Brójcach będzie eldorado. Z samego podatku od nieruchomości gmina miałaby 16-18 mln zł rocznie, nie mówiąc o innych podatkach. Tymczasem dziś cały roczny budżet Brójec to 9 mln zł – podaje „Dziennik Łódzki”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • gogle, 2011-02-03 23:59:36

    Brojce nie wypala Ptakowi bo koszt ziemi jest taki sam jak w Guzewie i Rzgowie