PARTNER PORTALU
  • BGK

Wójt opowiada o budowie sali w Bezrzeczu

  • www.Bezrzecze24.pl    31 stycznia 2012 - 11:53
Wójt opowiada o budowie sali w Bezrzeczu

– Budowa sali gimnastycznej to duże przedsięwzięcie inwestycyjne, a nie budowa piaskownicy – mówi wójt gminy Dobra Teresa Dera.
Ciężki sprzęt budowlany wjechał na boisko 7 lipca 2010r. Bogdan Andrusieczko – prezes zarządu Stargardzkiego Przedsiębiorstwa Budowlanego Marbud, które wygrało przetarg na budowę sali, publicznie zapewniał, że we wrześniu 2011 roku dzieci rozpoczną naukę i zajęcia z wf-u w nowo wybudowanej sali gimnastycznej. Dziś wiadomo, że kolejny termin oddania sali to listopad 2012.

Jak przebiegają prace przy budowie sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Bezrzeczu?


Budowa sali gimnastycznej to duże przedsięwzięcie inwestycyjne, a nie budowa piaskownicy. Zważając na warunki w jakich jest prowadzona budowa., tzn. stary budynek szkoły musiał zostać połączony z nowym łącznikiem. Ta część zadania mogła być tylko realizowana w okresie przerwy wakacyjnej kiedy nie ma dzieci w szkole. Aby łącznik mógł funkcjonować należało dokonać odbioru i uzyskać pozwolenie na użytkowanie od Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Policach. Również musiała zostać przebudowana kotłownia, która wymagała szeregu odbiorów a między innymi dopuszczenia do użytkowania przez Nadzór Dozoru Technicznego.

25 czerwca 2010r. po publicznym podpisaniu dokumentów, prezes Marbud-u, zapewniał, że we wrześniu 2011 roku, dzieci rozpoczną naukę i zajęcia z wf-u w nowo wybudowanej sali gimnastycznej. Skąd takie opóźnienie?

Umowa na roboty budowlane została zawarta 07.06.2010 r. W dniu 28.09.2010 r. umowa została aneksowana i teraz zgodnie z umową termin wykonania zadania to 30.11.2012r. Znając bardzo trudną sytuację lokalową szkoły, gmina ściśle współpracuje z wykonawcą robót budowlanych w celu jak najszybszego zakończenia inwestycji. Wraz z wykonawcą wierzę, że sprzyjające obecnie warunki pogodowe pozwolą na wykonywanie prac bez ich przerywania i skrócenie okresu zakończenia inwestycji. Większość robót została już wykonana, a do zakończenia zgodnie z harmonogramem rzeczowo-finansowym pozostało jeszcze zagospodarowanie terenu, w ramach którego wykonane zostanie boisko do piłki ręcznej ze sztuczną nawierzchnią oraz zasiew traw na terenach zielonych. Po zgłoszeniu przez wykonawcę gotowości do odbioru robót, niezwłocznie rozpoczniemy procedurę związaną z odbiorem całej inwestycji (tj. uzyskanie pozwolenia na użytkowanie). W tzw. międzyczasie przystąpimy do zakupu wyposażenia w niezbędne meble i sprzęt.

Dlaczego aneksowano umowę i przesunięto termin oddania sali aż o rok? To bardzo długo a cierpią na tym dzieci, które do dziś systemem zmiennym i sobotami pokutują za urzędnicze decyzje.

Nadmieniam, że żadnych opóźnień w realizacji zadania nie ma i nie można mówić o żadnych „urzędniczych decyzjach”, które opóźniają proces. To jest budowa, a jej zakończenie i oddanie do użytku wymaga, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa budowlanego, odpowiednich dokumentów i pozwoleń. Pamiętajmy o tym, że to jest obiekt użyteczności publicznej gdzie będą przebywać dzieci, który musi być bezpieczny i żaden pośpiech akurat tutaj nie jest wskazany.

Jaką mamy pewność, że prace zakończą się przed listopadem 2012 r.?

Jeżeli otrzymamy wszystkie niezbędne dokumenty, które pozwolą oddać budynek do użytkowania, to na pewno jak to będzie możliwe najszybciej, oddamy obiekt do eksploatacji. Jestem osobą, która zabiegała o to żeby tą salę w końcu wybudować i też oddać do użytku. Proszę mi wierzyć, problemy oświaty na terenie gminy Dobra są mi bardzo dobrze znane. W tym miejscu mogę poprosić wszystkich tylko o cierpliwość i zrozumienie, a niebawem wszyscy będziemy mogli z pięknej, przestronnej i nowoczesnej sali korzystać.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.