PARTNER PORTALU
 • BGK

Wójt tłumaczy się ze "schetynówki" do Budy Ruskiej

 • Agnieszka Kiersztyn (Kurier Suwalski)    10 sierpnia 2010 - 15:41
Wójt tłumaczy się ze "schetynówki" do Budy Ruskiej

- Prezydent korzysta z innej drogi dojazdowej do swojej posiadłości, wjeżdża tu od strony Gib - mówi Wójt Krasnopola, Józef Stankiewicz.
W poniedziałek (9.08) w Budzie Ruskiej (gmina Krasnopol, powiat sejneński) odbyło się uroczyste otwarcie wybudowanej niedawno drogi gminnej Kopiec - Buda Ruska. Miejscowość znana jest głównie z tego, że spędza tu urlopy Prezydent RP. Bronisław Komorowski ma w Budzie Ruskiej dom, który odwiedza, kiedy potrzebuje wyciszenia i odpoczynku od zgiełku wielkiego miasta.

Żwirową nitkę, rozmywaną każdej wiosny przez wodę, zastąpiła twarda, gładka nawierzchnia asfaltowa. Odcinek ma długość blisko 5,3 km. Inwestycja pochłonęła ponad 1 milion 700 tysięcy złotych. Połowa środków na jej realizację pochodziła z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011, resztę sumy pokrył samorząd Gminy Krasnopol. Symboliczną wstęgę przeciął w obecności mieszkańców i lokalnych władz Wojewoda Podlaski, Maciej Żywno.

Przy "duchowym" wsparciu PO

Wykonanie robót powierzono Przedsiębiorstwu Drogowo- Mostowemu. Firma uwinęła się z położeniem asfaltu w zaledwie trzy tygodnie.
Wójt Krasnopola, Józef Stankiewicz zapewnia, że budowa nowej drogi nie miała żadnego związku ze zwycięstwem Bronisława Komorowskiego w wyborach prezydenckich. - O środki na budowę tej drogi zaczęliśmy się starać 5 lat temu, wnioskując m. in. do SPOR. - tłumaczy. - Dokumentację techniczną przygotowaliśmy zanim jeszcze ktokolwiek przypuszczał, że Komorowski zostanie marszałkiem, a co dopiero prezydentem. Poza tym, do działki państwa Komorowskich trzeba dojechać zwykłą żwirówką (to droga powiatowa), bo asfalt kończy się na skrzyżowaniu we wsi.

Zdaniem wójta, cała ta afera z "drogą do posiadłości" jest sztuczna i niepotrzebnie rozdmuchana. - Prezydent i tak korzysta z innej drogi dojazdowej do swojej posiadłości, wjeżdża tu od strony Gib. - podsumował. Wszelkie spekulacje na temat tej drogi uważa za nieprawdziwe nie tylko wójt Stankiewicz, ale i wojewoda.

- Władze samorządowe napisały po prostu dobry projekt, i otrzymały wsparcie finansowe rządu. Powstanie tej drogi jest wyłącznie ich zasługą. - powiedział po przecięciu wstęgi Żywno. Dodał, że Bronisław Komorowski wspierał lokalnych samorządowców raczej duchowo, niż wpływał bezpośrednio na realizację tego projektu. - Sam prezydent palca do tego nie przyłożył. - mówił wójt. Jedynym politykiem, który palec przyłożył, wiercąc przysłowiową dziurę w brzuchu wojewody, był poseł Leszek Cieślik, do którego wójt zwrócił się o wsparcie. Swoją droga poseł reprezentuje w Sejmie nie inną partię, jak Platforma Obywatelską...

Droga, jak każda?

Nowo utwardzona trasa nie jest w żaden sposób szczególna. Jak zapewnia wójt, gmina zrealizowała i zrealizuje w niedalekiej przyszłości wiele innych inwestycji.
- W tym roku wyremontowaliśmy nie tylko ulice w centrum Krasnopola, ale i sporo dróg gminnych, m. in. Kopiec - Aleksandrowo (do wsi Krosne), Remieńkiń - Piotrowa - Dąbrowa -  wylicza. - Jeszcze w tym roku planujemy budowę prawie 4-kilometrowego odcinka Skustele - Stawieńszczyzna - Michnowce, a za rok modernizacja czeka drogę Romanowce - Murowany Most.

Czytaj także: ""Schetynówka" do Budy Ruskiej"

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (5)

 • Ella, 2010-08-11 18:37:07

  Żenada. Jeszcze tylko trawkę na zielono jaśnie panu wyrychtować i ustawić się wężykiem do ucałowania ręki (nie)miłościwie nam oanującego palanta z PO. Chcieliście, to macie!
 • Palikont, 2010-08-11 14:59:03

  No i chyba już nie trzeba żadnego komentarza, a ten wój t jak jest głupi , nie robi z nas idiotów
 • pamiętający, 2010-08-11 09:16:29

  PRL BIS się nisko kłania. Za czasów PRL tam gdzie się przenosił I Sekretarz PZPR tam powstawały nowe drogi. Towarzysz Edward pomieszkiwał przez pewien czas w Klarysewie pod W-wą. Odcinek drogi Wilanów Klarysew powstał na indywidualne zamówienie i super szybkim czasie i istnieje do dnia dzisiejszego....Już pod Konstancinem przechodzi w jednopasówkę. Mieszkańcy Konstancina czekają z utęsknieniem na nowego władcę Polski a może się osiedli i oni skorzystają.  rozwiń