PARTNER PORTALU
  • BGK

Wokół Koszalina powstanie leśny szlak rowerowy

  • PAP    14 lipca 2014 - 19:46
Wokół Koszalina powstanie leśny szlak rowerowy

Blisko 50-kilometrowy leśny szlak rowerowy przygotowują wspólnie miasto Koszalin oraz nadleśnictwa Karnieszewice i Manowo (Zachodniopomorskie). Trasa ma być gotowa w przyszłym roku.
O inwestycji poinformowali na wspólnej konferencji prasowej prezydent Koszalina Piotr Jedliński i nadleśniczy Karnieszewic Jarosław Staniszewski i nadleśniczy Manowa Adam Drop.

Rowerowy szlak ma się zaczynać w północnej części miasta na osiedlu Przylesie i prowadzić przez kładkę, która ma być zbudowana nad ul. Gdańską (fragment drogi krajowej nr 6 Szczecin - Gdańsk) - przez Górę Chełmską (najwyższe wzniesienie na Pomorzu Środkowym) - drogę na Polanów - wzgórze morenowe - jezioro Policko - miejscowości Manowo, Strzekęcino, Konikowo i prowadzić od południa z powrotem do Koszalina.

Większa część nowego szlaku biegnie przez ciekawe przyrodniczo tereny Nadleśnictwa Manowo. Adam Drop powiedział, że na początku sierpnia ze strony internetowej nadleśnictwa będzie można pobrać e-przewodnik po szlakach tamtejszych lasów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.