PARTNER PORTALU
  • BGK

Wola nową stolicą biurowej Warszawy

  • PropertyNews.pl    3 marca 2017 - 11:43
Wola nową stolicą biurowej Warszawy
W strefie działają biurowce o łącznej powierzchni 600 tys. mkw. To więcej niż w całym Poznaniu, Łodzi czy Katowicach.

• Otwarcie II linii metra oraz wzmożona aktywność deweloperów w rejonie Ronda Daszyńskiego na warszawskiej Woli spowodowała prawdziwy rozkwit tej części miasta - uważają eksperci CBRE.
• W strefie działają biurowce o łącznej powierzchni 600 tys. mkw. To więcej niż w całym Poznaniu, Łodzi czy Katowicach
CCW, czyli City Center West, jest położona 1 km na zachód od Centralnego Obszaru Biznesowego. Granice strefy obejmują al. Jana Pawła od wschodu, ul. Karolkową od zachodu, al. Solidarności od północy i ul. Koszykową od południa. Strefa ma 2,5 km kwadratowego powierzchni. 

W strefie działają biurowce o łącznej powierzchni 600 tys. mkw. To więcej niż w całym Poznaniu, Łodzi czy Katowicach. W 2016 roku do użytku oddano tu trzy duże biurowce - Warsaw Spire, Proximo i Prime Corporate Center. Łączna powierzchnia zakończonych projektów to prawie 108 tys. mkw.

Najbliższe lata będą kluczowe dla przyszłości dzielnicy. Obecnie w trakcie budowy jest tu ponad 220 tys. mkw. powierzchni - 1/4 całkowitej powierzchni budowanej w mieście. Na ten rok spodziewane jest otwarcie projektów o powierzchni 37 tys. mkw. W kolejnych latach ma być znacznie lepiej.

Aktualny wskaźnik pustostanów dla rejonu to 9,6 proc. W porównaniu dla średniej w Warszawie (14 proc.) to niewiele. Popyt w 2016 roku wyniósł prawie 90 tys. mkw.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • w.potega@neostrada.pl, 2017-03-03 16:38:23

    Przy obecnych środkach komunikacji biura powinny być bliżej miejsc zamieszkiwania, we wszystkich dzielnicach.