Wpłynęły oferty na budowę aquaparku w Działdowie

13 wykonawców zgłosiło się do przetargu na zaprojektowanie i budowę wodnego centrum rekreacji w Działdowie - poinformował w poniedziałek tamtejszy urząd miejski. Gmina zamierza przeznaczyć na tę inwestycję 33,6 mln zł.
Wpłynęły oferty na budowę aquaparku w Działdowie

Jak powiedziała Iwona Skrzypek-Keller z wydziału promocji Urzędu Miasta Działdowa, w poniedziałek upłynął termin składania ofert na budowę aquaparku. "Zgłosiło się 13 oferentów, którzy zaproponowali ceny mieszczące się w przedziale 30-50 mln zł" - dodała.

Czytaj też:  Aquapark w Działdowie z opóźnieniem

Wykonawca wodnego centrum rekreacji wraz z infrastrukturą techniczną i drogową przy ul. Olsztyńskiej zostanie wybrany w ciągu 60 dni od otwarcia ofert. Na tę największą w historii Działdowa inwestycję samorząd zamierza przeznaczyć 33,6 mln zł. Zgodnie z warunkami przetargu prace budowlane mają zakończyć się do marca 2015 r.

Obiekt będzie dysponować krytymi i otwartymi basenami rekreacyjnymi, basenem sportowym, siłownią, saunami i gabinetami SPA oraz tarasem widokowym na najwyższej kondygnacji. W otoczeniu aquaparku powstanie kort tenisowy, lodowisko i boiska do piłki plażowej.

Połowę szacowanych kosztów inwestycji pokryje dofinansowanie unijne na rozwój turystyki z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury. Pozostała kwota to środki własne gminy miejskiej Działdowo oraz 1,5 mln zł ze środków powiatu działdowskiego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE