PARTNER PORTALU
  • BGK

Wpłynęły oferty na budowę aquaparku w Działdowie

  • PAP    18 lutego 2013 - 15:11
Wpłynęły oferty na budowę aquaparku w Działdowie

13 wykonawców zgłosiło się do przetargu na zaprojektowanie i budowę wodnego centrum rekreacji w Działdowie - poinformował w poniedziałek tamtejszy urząd miejski. Gmina zamierza przeznaczyć na tę inwestycję 33,6 mln zł.
Jak powiedziała Iwona Skrzypek-Keller z wydziału promocji Urzędu Miasta Działdowa, w poniedziałek upłynął termin składania ofert na budowę aquaparku. "Zgłosiło się 13 oferentów, którzy zaproponowali ceny mieszczące się w przedziale 30-50 mln zł" - dodała.

Czytaj też:  Aquapark w Działdowie z opóźnieniem

Wykonawca wodnego centrum rekreacji wraz z infrastrukturą techniczną i drogową przy ul. Olsztyńskiej zostanie wybrany w ciągu 60 dni od otwarcia ofert. Na tę największą w historii Działdowa inwestycję samorząd zamierza przeznaczyć 33,6 mln zł. Zgodnie z warunkami przetargu prace budowlane mają zakończyć się do marca 2015 r.

Obiekt będzie dysponować krytymi i otwartymi basenami rekreacyjnymi, basenem sportowym, siłownią, saunami i gabinetami SPA oraz tarasem widokowym na najwyższej kondygnacji. W otoczeniu aquaparku powstanie kort tenisowy, lodowisko i boiska do piłki plażowej.

Połowę szacowanych kosztów inwestycji pokryje dofinansowanie unijne na rozwój turystyki z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury. Pozostała kwota to środki własne gminy miejskiej Działdowo oraz 1,5 mln zł ze środków powiatu działdowskiego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.