PARTNER PORTALU
  • BGK

Wpuścili auta na kolejny odcinek A2

  • PAP    28 maja 2012 - 07:18
Wpuścili auta na kolejny odcinek A2

W niedzielę wieczorem odcinek D autostrady A2 z Pruszkowa – do granicy między gminami Grodzisk Mazowiecki i Jaktorów – został oddany do użytku.
91 km autostrady A2 od Strykowa do Konotopy podzielono na pięć odcinków – odcinek D ma długość 17,6 km. Droga przebiega przez gminy Jaktorów i Grodzisk Mazowiecki.

Wartość umowy na budowany przez firmę Strabag odcinek D opiewała na 643,8 mln zł. Pozwolenie na budowę wydano w sierpniu 2010 r.

To już drugi odcinek A2 oddany do użytku kierowców w ostatnich dniach. W nocy z wtorku na środę pierwsze samochody pojechały odcinkiem E z Warszawy do Pruszkowa. Łącznie z otwartym właśnie odcinkiem D na Mazowszu w użytkowaniu jest już 25 km autostrady A2.

Termin oddania autostrady między Strykowem a Konotopą to październik br., z tym, że ma ona być przejezdna na Euro 2012.

Status drogi przejezdnej tym się różni od gotowej, że ta pierwsza nie musi być wyposażona we wszystkie instalacje ochrony środowiska – może nie mieć np. wszystkich ekranów dźwiękochłonnych. Na pasach zieleni nie musi być wysiana trawa. Zezwala na to tzw. ustawa o przejezdności, niedawno podpisana przez prezydenta.

Pozostałe wciąż nieoddane odcinki fragmenty A2 od Strykowa do Konotopy to odcinki: A – 29,2 km (Stryków – okolice Bolimowa), B – 16,9 km (Bolimów – granica woj. łódzkiego), C – 20 km (od granicy woj. łódzkiego do granic powiatu grodziskiego). GDDKiA wystąpiła o wydanie pozwolenia na użytkowanie kolejnych odcinków A2 Stryków-Konotopa – A i B.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.