Wraca koniunktura w handlu byłymi lotniskami i koszarami

  • PAP/Rzeczpospolita
  • 20-01-2015
  • drukuj
Agencja Mienia Wojskowego zarobiła w zeszłym roku na sprzedaży niepotrzebnych już armii i służbom MSW nieruchomości ponad 100 mln zł.
Wraca koniunktura w handlu byłymi lotniskami i koszarami
Coraz częściej udaje się zawczasu uzgadniać z lokalnymi samorządami status terenów w miejscowych planach zagospodarowania czy współdziałać z konserwatorami zabytków (fot.pixabay.com)

Agencja twierdzi, że w handlu byłymi lotniskami, poligonami, koszarami, bazami magazynowymi wraca koniunktura - informuje "Rzeczpospolita". "Wzięcie mają nawet tereny, które latami nie znajdowały nabywców" - mówi Ilona Kowalska, p.o. prezesa AMW.

Agencja ma nadal w swoim portfelu 4,5 tys. ha nieruchomości w całym kraju, a także tysiące opuszczonych przez armię budynków, magazynów, nawet fortów, wycenianych na blisko miliard złotych.

"Zainteresowanie, rośnie bo kupców przyciąga do agencji świadomość, że oferowane przez AMW nieruchomości są po rekultywacji, mają klarowny status prawny, a wojsko rozminowało teren i oczyściło z innych niebezpiecznych śmieci" - mówi Zbigniew Prokopczyk, szef obrotu nieruchomościami w AMW.

Agencja dzieli tereny na działki, gdy trzeba - prowadzi wyburzenia, porządkuje. Coraz częściej udaje się też zawczasu uzgadniać z lokalnymi samorządami status terenów w miejscowych planach zagospodarowania czy współdziałać z konserwatorami zabytków.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE