PARTNER PORTALU
  • BGK

Wremontowano dworzec PKP w Kłodzku

  • PAP    25 kwietnia 2013 - 12:09
Wremontowano dworzec PKP w Kłodzku

Prawie 4 mln zł kosztował remont powstałego w 1874 r. budynku dworca PKP w Kłodzku (Dolnośląskie). Od czwartku podróżni mogą korzystać z wyremontowanego holu, poczekali i kas znajdujących się w obiekcie.
Prace remontowe trwały niemal rok. "Głównym celem modernizacji dworca była poprawa estetyki, komfortu korzystania przez podróżnych z obiektu, a także bezpieczeństwa na dworcu i w jego najbliższym otoczeniu" - poinformował w czwartek PAP rzecznik prasowy PKP S.A. we Wrocławiu Bartłomiej Sarna.

Renowacji poddano m.in. elewację neoklasycystycznego budynku. Po wyczyszczeniu cegieł, uzupełniono brakujące elementy, a całość pokryto specjalną powłoką. Gruntownie wyremontowano również hol dworca, gdzie wymieniono posadzkę oraz zamontowano nowe oświetlenie i elektroniczny system informacji dla podróżnych. Poczekalnia została wyposażona w nowe ławki, a toalety po remoncie dostosowano do potrzeb osób niepełnosprawnych. W ramach modernizacji wymieniono również okna i drzwi w budynku dworca i wyremontowano dach. W obiekcie został zamontowany monitoring.

"Poza pomieszczeniami związanymi z obsługą podróżnych, w ramach inwestycji wyremontowano piwnice, klatki schodowe oraz pomieszczenia biurowe, które wynajęto przewoźnikom kolejowym" - poinformował Sarna.

Remont dworca kosztował prawie 4 mln zł i został sfinansowany ze środków własnych PKP oraz budżetu państwa.

Budynek dworca Kłodzko Główne powstał na początku 1874 r. To wybudowany w stylu neoklasycystycznym trzykondygnacyjny obiekt z dwoma przylegającymi do części głównej skrzydłami.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.