PARTNER PORTALU
  • BGK

Wrocław 2012 przejmuje plac budowy stadionu

  • PAP    14 stycznia 2010 - 12:52
Wrocław 2012 przejmuje plac budowy stadionu

Spółka Wrocław 2012 rozpoczęła w czwartek procedurę przejęcia terenu budowy stadionu piłkarskiego na piłkarskie mistrzostwa Europy od byłego już wykonawcy, konsorcjum pod przewodnictwem Mostostalu Warszawa.
Jak powiedziała PAP rzecznik prasowy Wrocław 2012 Magdalena Malara, spółka zabezpieczyła plac budowy, aby dokończyć rozpoczęte dzień wcześniej prace inwentaryzacyjne, które są konieczne do przekazania terenu budowy nowemu wykonawcy.

"Na placu budowy pojawili się ochroniarze, którzy zapisują m.in. wszystkie samochody przyjeżdżające i opuszczające teren, na którym prowadzone są prace" - dodała.

Dyrektor departamentu ds. społecznych wrocławskiego Urzędu Miejskiego Michał Janicki powiedział wcześniej, że inwentaryzacja może potrwać do początku przyszłego tygodnia. "Rozmawiamy z Mostostalem jak przyspieszyć te prace. Pogoda trochę utrudnia wykonanie inwentaryzacji, ale zaraz po jej zakończeniu powinno się rozpocząć wycofywanie sprzętu. Konsorcjum ma na to 30 dni" - zaznaczył Janicki.

30 grudnia 2009 r. miasto Wrocław wypowiedziało umowę dotychczasowemu wykonawcy - polsko-greckiemu konsorcjum pod przewodnictwem Mostostalu Warszawa S.A. Powodem były - jak zaznaczył prezydent Rafał Dutkiewicz - opóźnienia przy budowie oraz obawy, że konsorcjum nie będzie w stanie jej zakończyć w wyznaczonym terminie.

Według władz miasta, przykłady poważnego opóźnienia na budowie widać m.in. na przykładzie projektów wykonawczych instalacji grzewczej i chłodniczej, klimatyzacji i wentylacji oraz kanalizacji teletechnicznej. Sięgają one 90 dni.

Obecnie miasto prowadzi negocjacje z firmą Max Boegl, która wcześniej startowała w przetargu na budowę wrocławskiego stadionu, ale nie została wybrana. Firma samodzielnie zbudowała sześć stadionów, m.in. we Frankfurcie nad Menem, a w budowie kilkunastu uczestniczyła jak współwykonawca.

Pierwsze prace przygotowujące teren pod budowę wrocławskiego stadionu rozpoczęły się we wrześniu 2008 r. Umowę na budowę podpisano z konsorcjum pod przewodnictwem Mostostalu Warszawa S.A. w kwietniu tego roku. Tuż po tym rozpoczęły się prace. "Kamień węgielny" wmurowano w czerwcu.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.