PARTNER PORTALU
  • BGK

Wrocław apeluje do parlamentarzystów

  • EMM    25 czerwca 2010 - 10:33

Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz wystosował apel do do dolnośląskich parlamentarzystów w sprawie autostradowej obwodnicy.
W 2011 r. kończy się budowa autostradowej obwodnicy Wrocławia. 35 km nowych dróg omija centrum miasta od strony zachodniej i północno-zachodniej. Czy przejazd nowa trasą będzie płatny? - taka decyzja zapadnie w Warszawie.

- Przejazd obwodnicami miast niezależnie, czy będzie to Wrocław, Poznań, Kraków czy Warszawa, powinien być bezpłatny mówi prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz. Prezydent wysyłał apel do dolnośląskich parlamentarzystów.

- Na całym świecie obwodnice są bezpłatne. Liczę, że dolnośląscy parlamentarzyści, bez względu na to, do jakiej partii należą, wywrą skuteczną presję na rząd, by wprowadził to cywilizowane rozwiązanie dodaje gospodarz miasta.
 
Oprócz apelu w przyszłym tygodniu prezydent chce spotkać się z ekspertem z dziedziny transportu Adrianem Furgalskim.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • silesia, 2010-06-25 13:29:42

    A co robi wojewoda śląski i marszałek? Lataja po wiecach i imprezach wyborczych Komorowskiego, a sprawa odpłatności autotrad przelaujących PRZEZ miasta aglomeracji kompletnie ich nikogo nie obchodzi, także panów POsłów, agitujących w przedwyborczym "szoł" . Może w ramach okresu dob...roci dla wyborców ruszą do nas na Śląsk Górny i Dolny i obecają konkretne działania w kieunku ucywilizowania zasad korzystania z tych odcinków autostrad, króre przebiegją przez miasta i sa obwodnicami? Wystarczający jest drenaż polskich kieszewni przez nibypolskie banki, które w swych macierzystych krajach nie odważyły by sie zafundować klientom tak złodzoejskiego oprocentowania kredytów jak w Polsce. Teraz równie złodziejska praktyka grozi nam na autostaradach - i to znów za pozwoleniem neoliberalnego rządu. Ten nocny stróż, który ma czuwać nad sprawami nas obywateli śpi od 21 lat i na dodatek nie na kanapie w polskiej stolicy, tylko gdzieś w eurolandzie. Może go ktoś wreszcie obudzi?!!!!  rozwiń