PARTNER PORTALU
  • BGK

Wrocław atrakcyjny dla deweloperów

  • wnp.pl (Piotr Stefaniak)    4 lutego 2010 - 12:18

W woj. dolnośląskim w minionym roku o blisko 15 proc. wzrosła liczba oddanych do użytku mieszkań. To był drugi wynik w kraju, bowiem więcej nowych mieszkań pojawiło się jedynie w woj. małopolskim.
Według danych GUS, w minionym roku w woj. dolnośląskim oddano do użytku o 14,9 proc. więcej mieszkań niż w 2008 roku. Skąd tak dobry rezultat?

- Deweloperzy inwestujący we Wrocławiu podkreślają, że miasto jest sprawnie zarządzane, co podnosi komfort życia w nim oraz ułatwia realizowanie inwestycji. - ocenia Magdalena Politowicz, Residential Sales Manager z Ghelamco Residential. - Potwierdzają to także niezależne badania.

Przeprowadziła je np. PBS DGA w 32 miastach Polski. Wynika z nich, że Wrocław zajął drugą pozycję, za Gdynią. Aż 96 proc. osób odpowiedziało, że Wrocław to dobre miejsce do życia. Zarazem czołową pozycję w rankingu zajął prezydent miasta Rafał Dutkiewicz, któremu ufa ponad 80 proc. mieszkańców. Tak dobry klimat w mieście sprzyja napływowi inwestorów. Inwestycje mieszkaniowe we Wrocławiu realizują nie tylko lokalni deweloperzy. Swoje projekty budują tu także duże międzynarodowe firmy jak np. Ghelamco Poland.

- Choć wrocławski rynek mieszkaniowy, podobnie jak cały segment, zareagował na kryzys gospodarczy spowolnieniem, to od kilku miesięcy deweloperzy zauważają wyraźne ożywienie. - stwierdza Politowicz.

Przykładem jest zainteresowanie Rezydencją Tumską, gdzie klienci szukają mieszkań, wzrosła też ich sprzedaż. Według Politowicz, podobnie jak w Warszawie wzrost zainteresowania dotyczy głównie średnich mieszkań - dwu- lub trzypokojowych.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.