PARTNER PORTALU
  • BGK

Wrocław będzie miał trawę jak Bayern

  • PAP    9 kwietnia 2011 - 17:51

Jedna z niemieckich firm dostarczy trawę na wrocławski stadion budowany na EURO 2012. Znana i ceniona firma była odpowiedzialna m.in. za położenie murawy na stadionie Bayernu w Monachium.
Jak poinformował Monika Dubec z portalu Wroclave 2012 informacji tej, co prawda, nie potwierdza jeszcze firma Max Boegl, która buduje wrocławski stadion, ale wiadomo, że umowa z niemieckim producentem została już podpisana.

"Kontrkandydatami były austriacka i holenderska firma. Ostatecznie jednak wybrano niemiecką - jedną z najlepszych firm w Europie, która kładzie trawy na arenach sportowych. Ma ona duże doświadczenie i znakomite portfolio - pracowała m.in. na stadionie Bayernu w Monachium" - mówiła Dubec.

Dodała, że zanim trawa dotrze do Wrocławia, minie jednak jeszcze trochę czasu. Prace mają się rozpocząć na początku maja. "Oczywiście na stadionie nie zrobi się od razu zielono. Trzeba pamiętać o tym, że 90 proc. murawy jest niewidoczne dla widza. Cały system m.in. nawadniania i odwadniania murawy, jej ogrzewanie pozwalają, by trawa na górze była najlepszej jakości" - tłumaczył Maciej Nowaczyk ze spółki Wrocław 2012, która nadzoruje budowę wrocławskiego stadionu.

Sama trawa najprawdopodobniej zostanie położona w czerwcu i będzie stopniowo rozwijana z rolek.

"Wroclove2012.com" - to portal opisujący drogę Wrocławia do Euro 2012. Ma on charakter nie tylko informacyjny, ale także edukacyjny. Znaleźć w nim można m.in. najważniejsze wiadomości związane z przygotowaniami do Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej. Na stronie można też przeczytać o tym, co dzieje się we Wrocławiu zarówno w kontekście społecznym, kulturalnym, jak i sportowym.

Jak dodała Dubec, osobami współpracującymi z portalem są m.in.: piłkarz - Sebastian Mila, językoznawca - prof. Jan Miodek, felietonista - Zdzisław Smektała, kulturoznawca - Leszek Pułka oraz publicysta i pisarz - Mariusz Urbanek. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • autoidea, 2011-04-11 09:35:24

    I to bedzie pierwsza i ostatnia rzecz taka sama, jak na stadionie Bayern.
  • Lampart, 2011-04-10 22:05:50

    Niemcy,czy nie zawsze wazne jest kto kogo !