PARTNER PORTALU
  • BGK

Wrocław buduje olimpijski basen

  • pt    8 stycznia 2015 - 14:33
Wrocław buduje olimpijski basen

fot.mat.prasowe

We Wrocławiu powstanie nowa kryta pływalnia z basenem o wymiarach olimpijskich (50 m na 25 m), która w przyszłości będzie wykorzystywana do organizacji imprez mistrzowskich rangi krajowej i międzynarodowej.
Nowy basen przy ul. Wejherowskiej to ważna inwestycja dla 10. Światowych Igrzysk Sportowych The World Games, które w 2017 r. odbędą się we Wrocławiu. Wrocławskie Inwestycje w zeszłym roku dwukrotnie ogłaszały przetarg na tą realizację - informuje www.wroclaw.pl.

W obu tych przypadkach startował jeden wykonawca proponując zbyt wysoką cenę. Z tego powodu postępowania unieważniano. Pod koniec roku pojęto decyzję, że trzeba się przygotować do przeprowadzenia inwestycji w etapach.

Czytaj: Zobacz jak się zmieni aquapark w Łodzi

Jako pierwsza musi powstać kryta pływalnia z basenem o wymiarach olimpijskich, oczywiście z całą zaprojektowaną już infrastrukturą. Remont i przebudowa istniejących niecek może nastąpić później – informuje Marek Szempliński z Wrocławskich Inwestycji.

Dodaje, że nowy obiekt zmieni lokalizację. Będzie przesunięty na front całego kompleksu, o ponad 100 m bliżej. – Dzięki temu wrocławianie będą mogli korzystać jak najdłużej z istniejących basenów. W pierwotnym projekcie nowy obiekt miał bowiem stanąć w miejscu jednego ze zbiorników – wyjaśnia Szempliński.

W grudniu 2014 r. spółka WI ogłosiła już przetarg na wprowadzenie potrzebnych zmian. Pod koniec roku otwarto złożone w nim oferty. A właściwie jedną, która pochodziła od projektanta przebudowy basenów przy Wejherowskiej, biura ASPA Pracownia Architektoniczna, wartą ok. 357 tys. zł.

Teraz komisja przetargowa Wrocławskich Inwestycji szykuje się do ogłoszenia przetargu na realizację zadania. Kolejną odmianą będzie tym razem charakter przetargu – ograniczony.

To oznacza, że będzie się składał z dwóch etapów - tak jak przy obwodnicy Leśnicy. Na inwestycję razem z dotacją z Ministerstwa Sportu, przygotowano około 68 mln zł.

Nowa kryta pływalnia przy ul. Wejherowskiej ma mieć wymiary olimpijskie (50 m na 25 m) i w przyszłości będzie wykorzystywana do organizacji imprez mistrzowskich rangi krajowej i międzynarodowej.

Wokół niej mają powstać trybuny na 500-700 miejsc. Według projektu basen kryty i sąsiadujące z nim dwa baseny odkryte będą miały osobną, niezależną infrastrukturę techniczną.

Do tego będzie jeszcze basen treningowy, sauny i sale fitness. Dwa mniejsze odkryte baseny, które są obecnie przy Wejherowskiej, zostaną zmodernizowane.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • Hopkins, 2015-01-09 18:21:24

    A co będzie z istniejącym basenem olimpijskim?