PARTNER PORTALU
  • BGK

Wrocław: Dawne budynki Ruchu zmienią się na potrzeby urzędników

  • Propertydesign.pl    5 czerwca 2017 - 10:35
Wrocław: Dawne budynki Ruchu zmienią się na potrzeby urzędników
Na dachu, oprócz zielonych powierzchni, zostaną zainstalowane również panele słoneczne (fot.UM Wrocław)

Wrocławskie Inwestycje wybrały wykonawcę przebudowy budynku przy ul. Hubskiej 8-16. Powstanie tam wzorcowy obiekt oparty o najnowsze standardy budownictwa ekologicznego. Będzie miał zielony dach i panele słoneczne.
Jak informuje wrocławski magistrat, chodzi o przebudowę zespołu dwóch budynków magazynowo-biurowych przy ul. Hubskiej 8-16, z których przez wiele lat korzystał Ruch. W ramach inwestycji mają zostać zmodernizowane i dostosowane do potrzeb administracji samorządowej i jednostek Urzędu Miejskiego.

Najkorzystniejszą ofertę opiewającą na blisko 18,5 miliona złotych złożyła firma ISB Budownictwo. Prace mają potrwać do wakacji 2018 roku.

– Prace najpewniej rozpoczną się na przełomie czerwca i lipca i potrwają do wakacji 2018 roku – mówi Marek Szempliński z Wrocławskich Inwestycji.

„Zielony” budynek po modernizacji ma być komfortowy dla mieszkańców ale i naszpikowany nowymi, ekologicznymi rozwiązaniami. Wykonawca będzie musiał wymienić stolarkę okienną i drzwiową w standardzie, jak dla budynku zeroenergetycznego, docieplić ściany, wymienić dach i zastosować rozwiązania takie, jak dla dachu zielonego.

– Budynek będzie wyposażony w regulowane żaluzje aby z łatwością kontrolować nasłonecznienie. Zostanie uzbrojony w system gromadzenia wody opadowej i jej powtórne wykorzystywanie – wylicza Marek Szempliński z Wrocławskich Inwestycji.

Na dachu, oprócz zielonych powierzchni, zostaną zainstalowane również panele słoneczne, pod ziemią znajdzie się głębinowa pompa ciepła. Specjalne instalacje zapewnią pełną kontrolę parametrów budynku takich, jak temperatura, wilgotność, nasłonecznienie.

Inwestycja ma zostać dofinansowana ze środków unijnych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.