PARTNER PORTALU
  • BGK

Wrocław ma plan budowy promenady. Osiedlowej.

  • AW    29 stycznia 2015 - 11:27
Wrocław ma plan budowy promenady. Osiedlowej.

Promenada miałaby się rozciągać od ul. Daktylowej do ul. Piotrkowskiej (fot.wroclaw.pl)

Równolegle do ul. Wojanowskiej we Wrocławiu zostanie wytyczona promenada osiedlowa. Tu będzie można zrobić zakupy, odpocząć, czy pograć w piłkę na boisku.
Jak podaje wrocławski magistrat, Stabłowice to jedno z najszybciej rozwijających się osiedli Wrocławia. W ciągu kilku ostatnich lat powstało tu sporo inwestycji deweloperskich w tym bloki Towarzystwa Budownictwa Społecznego.

Mieszkańcy przyznają, że problemem są miejsca wspólne, brak miejsc do spacerowania, spędzania wolnego czasu, czy robienia zakupów.

Biuro Rozwoju Wrocławia przygotowało więc projekt planu zagospodarowania przestrzennego w rejonie ulic Wojnowskiej, Daktylowej, Arachidowej i Piotrkowskiej.

Będzie on przedmiotem obrad lutowej sesji Rady Miejskiej Wrocławia. Jednym z założeń jest to by wzdłuż rozbudowywanej Wojanowskiej powstała promenada osiedlowa.

– Miałaby się ona stać miejscem wspólnym dla mieszkańców okolicznych inwestycji deweloperskich, które dziś nie są ze sobą w żaden sposób połączone. To przy niej będą zlokalizowane sklepy, targ, parki, place zabaw, boiska, czy biura i drobne usługi – wylicza Przemysław Matyja z Biura Rozwoju Wrocławia.

Promenada miałaby się rozciągać od ul. Daktylowej do ul. Piotrkowskiej. Zaczynała by się sklepem do 2 tys mkw. Mógłby tu powstać dyskont, czy supersam. Na jej końcu wybudowane zostanie 8-oddziałowe przedszkole. Zarząd Inwestycji Miejskich właśnie ogłosił przetarg na jego zaprojektowanie i wybudowanie. Powinno być gotowe w połowie przyszłego roku.

Teren wokół promenady osiedlowej ma być podzielony na pięć stref:

- miejsce spotkań: tu znajdzie się miejsce na sklep o powierzchni do 2 tys. mkw., targ, miejsce wypoczynku i budynek z gastronomią.
- miejsce wypoczynku i zdrowia: tu miałaby powstać przychodnia, place zabaw i tereny do spacerowania
- miejsce sportu i rekreacji: tu przewidziano przestrzeń na obiekty sportowe, boiska i zieleń
- publiczne przedszkole
- biura i usługi drobne

W pierwszym kwartale tego roku zostanie ogłoszony przetarg na dokończenie budowy ul. Wojanowskiej. Ma ona się łączyć z ul. Gen. Fieldorfa przy Nowym Szpitalu Wojewódzkim. Dzięki temu rozwiązaniu mieszkańcy zyskają nowe połączenie z ul. Kosmonautów i al. Stabłowicką (w trakcie budowy) Nowy łącznik ma być gotowy do 2017 roku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.