PARTNER PORTALU
 • BGK

Wrocław marzy o metrze

 • Przegląd prasy/Metro    27 października 2011 - 06:23
Wrocław marzy o metrze

Czy to szalony i za drogi pomysł dla miasta, w którym mieszka prawie 650 tys. mieszkańców?
Okazuje się, że specjaliści z Korei, Japonii czy z Niemiec doradzają budowę metra, bo to się opłaca w co najmniej półmilionowych miastach, z gęstym zabytkowym centrum, którego nie można wyburzać pod szersze ulice – pisze „Metro”.

Miasto jeszcze nie zdecydowało o budowie. Chce poczekać na analizę opłacalności inwestycji. Dokument będzie gotowy za półtora roku. Da odpowiedź czy budować. Jeśli wyjdzie, że tak, to metro najwcześniej będzie za 7-8 lat.

Czytaj też: Wrocław mysli o metrze

Pieniędzy na metro nie znalazł Kraków, ale ambitnych planów nie przekreślił. Na razie stawia na tańszą wersję, czyli podziemny tramwaj. Ma już 1,5 kilometra takiej linii. Jak przyjdą lepsze czasy, to pomyśli o tunelu na tramwaj pod Starym Miastem.

Na tramwaj stawia też Łódź, która metro planowała przed wojną oraz Poznań, który kilka lat temu zrobił analizę i wyszło, że podziemny transport jest za drogi. Od czasu do czasu lokalna prasa i politycy podsuwają kolejne lokalizacje: Bydgoszcz, Białystok. Ale nikt tego nie traktuje poważnie – uważa „Metro”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (4)

 • Mamaleone, 2011-10-27 17:38:13

  Każde miasto ma prawo o czymś marzyć. W moim mieście jest tylko jeden obiekt godny zainteresowania i fascynacji ale za to jaki... Inne miasta mogą tylko pomarzyć!
 • tantus, 2011-10-27 12:00:03

  Pomarzyć sobie można. Szkoda tylko, że Urząd Miejski nie ma pieniędzy na zwiększenie częstotliwości kursowania najbardziej obleganych linii. Ale za to będziemy mieli metro :P
 • Bojówka, 2011-10-27 09:59:29

  Każdy o czymś marzy, nie tylko wrocław...