PARTNER PORTALU
  • BGK

Wrocław: miasto dołoży do budowy obwodnicy

  • pt    13 maja 2015 - 13:11
Wrocław: miasto dołoży do budowy obwodnicy

Wschodnią obwodnicą Wrocławia można jeździć zz Siechnic do Iwin - fot.wroclaw.pl

Do 33 milionów złotych na wschodnią obwodnicę miasta przekaże Wrocław województwu dolnośląskiemu.
– Chcemy pomóc władzom województwa dolnośląskiego w rozpoczęciu budowy północnej części wschodniej obwodnicy Wrocławia. To jedyny w tej chwili przygotowany i zaprojektowany odcinek tej trasy – mówi prezydent Rafał Dutkiewicz.

Kiedy powstanie południowy odcinek obwodnicy?

– Jednocześnie apelujemy do władz województwa o jak najszybsze rozpoczęcie prac projektowych dotyczących ostatniego południowego odcinka obwodnicy. Wtedy będziemy mogli zastanowić się nad dalszym ewentualnym partycypowaniem miasta w kosztach budowy tej drogi – dodaje prezydent Wrocławia.

W tej chwili kierowcy po obwodnicy mogą jeździć już z Siechnic do Iwin. W założeniach wschodnia obwodnica Wrocławia ma dochodzić od strony południowo-zachodniej do al. Karkonoskiej na wysokości CH Bielany, a od północno-wschodniej do Długołęki (skrzyżowanie z łącznikiem Długołęka).

Po zakończeniu inwestycji trasa ma mieć długość około 30 kilometrów i będzie pozwalała ominąć miasto od wschodu. Na dwa brakujące odcinki zarząd województwa chce dopiero ogłosić przetargi.

Bliżej jest realizacja części północnej. Ta na południu jeszcze nie ma ustalonego ostatecznego przebiegu. Inwestycje mają być realizowane w formule zaprojektuj i wybuduj.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.