PARTNER PORTALU
  • BGK

Wrocław. Otwierają dworzec autobusowy w galerii handlowej

  • pt    3 listopada 2017 - 13:49
Wrocław. Otwierają dworzec autobusowy w galerii handlowej
Na dworcu-galerii trwają ostatnie prace (fot.wroclaw.pl)

Już 7 listopada dworzec autobusowy we Wrocławiu zostanie oddany do dyspozycji pasażerów w odmienionej formie. Nowoczesny obiekt będzie mógł obsłużyć nawet  5,4 miliona podróżnych rocznie.
• Dworzec to część wielofunkcyjnego kompleksu handlowo-biurowego Wroclavia.

• Pozwala na komfortowe korzystanie z komunikacji bez względu na warunki atmosferyczne.

• Za jego budowę odpowiada spółka Unibail-Rodamco, wiodący zarządca nieruchomości komercyjnych w Europie.

Na powierzchni 7 tys. mkw. znajduje się 15 stanowisk autobusowych zlokalizowanych na poziomie -2, które mogą obsłużyć tysiąc pojazdów każdego dnia. Na poziomie 0, w głównym holu dworca do dyspozycji podróżnych są kasy biletowe oraz poczekalnie.

Przemieszczanie się podróżnych pomiędzy poziomami będzie możliwe przy wykorzystaniu schodów ruchomych i wind. Natomiast o odjazdach poinformują tablice świetlne. Do dyspozycji podróżnych będą także skrzynki bagażowe, automaty z napojami i przekąskami oraz bankomaty.

- Jestem przekonany, że nowoczesny dworzec autobusowy, który oddajemy do użytku, będzie przykładem inwestycji infrastrukturalnej, która zapewnia pasażerom komfort podróżowania na miarę XXI wieku. Wrocławski dworzec może być inspiracją dla aglomeracji w całej Polsce, jak rozwiązywać problemy komunikacyjne dużych miast - powiedział minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk, który będzie gościł na otwarciu obiektu.

– To nowoczesny i praktyczny obiekt, który w pełni zaspokoi potrzeby komunikacyjne regionu. Jesteśmy przygotowani na obsługę 5,4 miliona podróżnych rocznie, to więcej niż wynosi obecne zapotrzebowanie. Dlatego już dziś zapraszam przewoźników korzystających z innych miejsc odjazdowych, w szczególności najbardziej obleganego przystanku przy ul. Dawida, do umożliwienia pasażerom korzystania z udogodnień Dworca Wrocław – mówi Krzysztof Balawejder, prezes spółki Polbus PKS, która jest operatorem dworca.

Dworzec tymczasowy nie zostanie na razie zlikwidowany. Zmieni się jego funkcja. Będzie pełnił głównie rolę postoju dla autobusów. Korzystać z niego będą jednak także niektórzy z przewoźników zagranicznych.

Nowy dworzec będzie dostępny dla podróżnych 24 godziny na dobę. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Eemm , 2017-11-03 17:33:13

    Tak, a Dupkiewicz siedzi i zawija kasę w sreberka.