PARTNER PORTALU
  • BGK

Wrocław planuje nowe inwestycje rowerowe

  • JL    15 grudnia 2015 - 08:28
Wrocław planuje nowe inwestycje rowerowe

Wrocław na poprawę ruchu rowerowego przeznaczy w przyszłym roku ponad 25 mln zł. Fot. Pixabay.com

Nowe trasy rowerowe, poprawa bezpieczeństwa na przejazdach i rozbudowa infrastruktury – takie plany na 2016 rok ma Wrocław.
W budżecie Wrocławia na rok 2016 ponad 25 mln złotych zostało zarezerwowane na te zadania. Ponadto zrealizowane zostaną projekty, które wygrały podczas tegorocznej edycji wrocławskiego budżetu obywatelskiego.

W planach jest m.in. kontynuacja kontrapasa na ulicy Kościuszki, którym docelowo można będzie dojechać aż do placu Kościuszki. Poza tym powstanie kilka kładek pod mostami, m.in. Szczytnickim czy Warszawskim, które ułatwią jazdę rowerem po wałach.

Stawiane będą również kolejne parkingi rowerowe i projektowane kolejne trasy rowerowe we Wrocławiu, które mogłyby zostać wdrożone w przyszłości.

W 2016 roku zostanie również dokończona lub rozpoczęta część zadań, których nie udało się zrealizować w tym roku. Chodzi m.in. o trasę rowerową na ulicy Ruskiej, jednokierunkową drogę dla rowerów wzdłuż ulicy Powstańców Śląskich czy trasę wzdłuż ulicy Ślężnej.

Kilka rowerowych projektów wyszło również z wrocławskiego budżetu obywatelskiego. To między innymi pasy rowerowe na ulicy Piłsudskiego – od pl. Legionów do Świdnickiej.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (2)

  • glewe, 2015-12-15 14:45:54

    ZNOWU CZYTA PROPAGANDA W STYLU DUDIEGO I
  • bog-sur@wp.pl, 2015-12-15 08:47:25

    Było Dolnośląskie Towarzystwo Rowerowe, które propagowało kulturę rowerową, zachęcało do korzystania z roweru. Zostało zlikwidowane. Co na to radni ?????