PARTNER PORTALU
  • BGK

Wrocław. Podpisano list intencyjny ws. budowy hali lekkoatletycznej

  • pt/pap    6 lipca 2017 - 15:09
Wrocław. Podpisano list intencyjny ws. budowy hali lekkoatletycznej
Przedstawiciele tych podmiotów podpisali list intencyjny, że hala powstanie do 2021 r. w pobliżu Stadionu Olimpijskiego we Wrocławiu (fot.wroclaw.pl)

Przedstawiciele samorządu województwa i miasta, władze związku lekkoatletycznego oraz Akademii Wychowania Fizycznego podpisały list intencyjny w sprawie budowy krytej hali lekkoatletycznej we Wrocławiu. Ma być gotowa do 2021 r. i będzie kosztować 30 mln zł.
Jak poinformowało biuro prasowe marszałka województwa dolnośląskiego, budowa obiektu ma być w 70 proc. sfinansowana z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej Ministerstwa Sportu i Turystyki, a koszt całej inwestycji wyniesie ok. 30 mln zł.

Jak podano, obiekt będzie wyposażony m.in. w 4-torową bieżnię okrężną o długości 200 m, 8-torową bieżnię do sprintu, skocznie, boisko do rzutów kulą, 4-torową bieżnię 100 m zakończoną skocznią w dal, boiskiem do rzutów długich oraz pomieszczeniami do fizjoterapii, rehabilitacji i odnowy biologicznej. Trybuny pomieszczą ok. 300 kibiców.

"Dzisiaj zdecydowana większość sportowców z Dolnego Śląska ma obiekty, na których może trenować i rywalizować. To, czego brakowało, to kryty obiekt lekkoatletyczny, pozwalający na prowadzenie wszechstronnych treningów lekkoatletów. Tą lukę zamierzamy teraz wspólnie z Gminą Wrocław, Akademią Wychowania Fizycznego we Wrocławiu i Związkiem Lekkiej Atletyki uzupełnić" - powiedział wicemarszałek województwa Jerzy Michalak.

Przedstawiciele tych podmiotów podpisali list intencyjny, że hala powstanie do 2021 r. w pobliżu Stadionu Olimpijskiego we Wrocławiu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.