PARTNER PORTALU
  • BGK

Wrocław: podpisano umowę na budowę obwodnicy Leśnicy

  • PAP    18 grudnia 2014 - 12:14
Wrocław: podpisano umowę na budowę obwodnicy Leśnicy
Mat. prasowe

Ok. 130 mln zł ma kosztować budowa ponad siedmiokilometrowego odcinka obwodnicy podwrocławskiej Leśnicy. To jedna z najbardziej oczekiwanych inwestycji drogowych w stolicy Dolnego Śląska. W czwartek podpisano umowę z wykonawcą tej drogi.
Inwestycja przed długi czas nie mogła się rozpocząć ze względu na protesty części mieszkańców i ekologów, co wydłużyło procedurę wydania decyzji środowiskowej dla tego przedsięwzięcia. Droga ma w częściowo przebiegać przez obszar objęty programem Natura 2000 "Łęgi Bystrzycy".

Czytaj też: Obwodnica Augustowa jeszcze w tym roku

Kierownik projektu z Wrocławskich Inwestycji (inwestora przedsięwzięcia) Wojciech Kaim poinformował, że budowa obwodnicy powinna zakończyć się w czerwcu 2017 r. Rozpoczęcie prac budowlanych planowane jest na połowę 2015 r. Trasa połączy ulice Średzką i Graniczną i pozwoli ominąć mocno zakorkowaną Leśnicę. Przez tę podwrocławską dzielnicę przebiega jedna z głównych tras wylotowych z Wrocławia w kierunku zachodnim.

Paweł Rychel, prezes Wrocławskich Inwestycji, podkreślił w czwartek na konferencji prasowej, że budowa obwodnicy Leśnicy jest jednym z najważniejszych dla Wrocławia przedsięwzięć drogowych w ostatnim czasie. "Była ona długo wyczekiwana i w ostateczności pozwoli ominąć od lat zatłoczony obszar" - mówił.

Czytaj też: Cmentarz blokuje budowę drogi w Leśnicy

Wykonawcą robót projektowych i budowlanych jest firma Skanska.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.