Wrocław. Ruszył remont dworca Świebodzkiego

Rozpoczął się remont dworca Świebodzkiego we Wrocławiu. Na razie chodzi o odrestaurowanie elewacji. PKP planuje też konsultacje w sprawie zagospodarowania tego terenu.
Wrocław. Ruszył remont dworca Świebodzkiego
Dworzec Wrocław Świebodzki otrzyma nową elewacje. Fot. Wrocław.pl

Na Dworcu Wrocław Świebodzki prowadzony jest remont elewacji frontowej. Planowany termin zakończenia prac to IV kwartał tego roku. Koszt robót wynosi niemal 800 tys. zł.

W trakcie renowacji odnowiony zostanie również zabytkowy zegar, stolarka okienna i drzwi. Ma również zostać wykonany nowy napis z nazwą dworca.

W perspektywie kilku lat planowane jest zagospodarowanie budynku i całego 28-hektarowego terenu wokół. Nowy zarząd PKP, który został powołany w kwietniu tego roku podtrzymuje stanowisko poprzedników.

Kompleks ma łączyć funkcję handlową, mieszkaniową i biurową a także zakłada kompletną renowację tego zabytkowego obiektu. Kupcy, którzy w niedzielę handlują przy dworcu, mogą na razie spać spokojnie. Będą mogli korzystać z tego terenu co najmniej do 2017 roku.

PKP chce, aby inwestycja przy dworcu w jak największym stopniu spełniała oczekiwania mieszkańców Wrocławia i zamierza rozszerzyć konsultacje dotyczące ewentualnego wznowienia ruchu na tej stacji.

Władze województwa opowiadają ostrożnie o wznowieniu ruchu na dworcu. – Mając na uwadze dynamiczny rozwój przewozów pasażerskich w aglomeracji wrocławskiej możemy założyć wykorzystywanie dworca. Nastąpi to najprawdopodobniej po roku 2020 – mówi Wojciech Zdanowski, dyrektor departamentu infrastruktury w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE