PARTNER PORTALU
  • BGK

Wrocław. Ruszył remont dworca Świebodzkiego

  • JL    20 maja 2016 - 10:18
Wrocław. Ruszył remont dworca Świebodzkiego

Dworzec Wrocław Świebodzki otrzyma nową elewacje. Fot. Wrocław.pl

Rozpoczął się remont dworca Świebodzkiego we Wrocławiu. Na razie chodzi o odrestaurowanie elewacji. PKP planuje też konsultacje w sprawie zagospodarowania tego terenu.
Na Dworcu Wrocław Świebodzki prowadzony jest remont elewacji frontowej. Planowany termin zakończenia prac to IV kwartał tego roku. Koszt robót wynosi niemal 800 tys. zł.

W trakcie renowacji odnowiony zostanie również zabytkowy zegar, stolarka okienna i drzwi. Ma również zostać wykonany nowy napis z nazwą dworca.

W perspektywie kilku lat planowane jest zagospodarowanie budynku i całego 28-hektarowego terenu wokół. Nowy zarząd PKP, który został powołany w kwietniu tego roku podtrzymuje stanowisko poprzedników.

Kompleks ma łączyć funkcję handlową, mieszkaniową i biurową a także zakłada kompletną renowację tego zabytkowego obiektu. Kupcy, którzy w niedzielę handlują przy dworcu, mogą na razie spać spokojnie. Będą mogli korzystać z tego terenu co najmniej do 2017 roku.

PKP chce, aby inwestycja przy dworcu w jak największym stopniu spełniała oczekiwania mieszkańców Wrocławia i zamierza rozszerzyć konsultacje dotyczące ewentualnego wznowienia ruchu na tej stacji.

Władze województwa opowiadają ostrożnie o wznowieniu ruchu na dworcu. – Mając na uwadze dynamiczny rozwój przewozów pasażerskich w aglomeracji wrocławskiej możemy założyć wykorzystywanie dworca. Nastąpi to najprawdopodobniej po roku 2020 – mówi Wojciech Zdanowski, dyrektor departamentu infrastruktury w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.