PARTNER PORTALU
  • BGK

Wrocław sprzedaje działkę przy Stadionie Miejskim

  • PAP    6 listopada 2013 - 20:40
Wrocław sprzedaje działkę przy Stadionie Miejskim

Ogłoszono nowy przetarg na działkę przy wrocławskim stadionie. Cena wywoławcza to 65 mln zł. Na złożenie ofert inwestorzy mają czas do 10 lutego 2014 r.
Jak poinformowała w środę PAP Julia Wach z Wydziału Komunikacji Społecznej Urzędu Miejskiego Wrocławia, ruszyła nowa procedura przetargowa dla nieruchomości przy Al. Śląskiej 1, bezpośrednio sąsiadującej z wrocławskim Stadionem Miejskim.

"Zgodnie z ogłoszeniem o przetargu, oferty można składać do 10 lutego 2014 r., a ich otwarcie nastąpi 17 lutego 2014 roku. Cena wywoławcza wynosi 65 mln zł" - podała Wach. Dodała, że kwota ta została wyznaczona przez rzeczoznawcę majątkowego, z uwzględnieniem obecnej sytuacji rynkowej.

To nie pierwsza próba sprzedaży tej nieruchomości. Dotychczasowe postępowanie przetargowe nie przyniosło rezultatu. Początkowo teren ten był wyceniany na 86 mln zł, jednak wówczas nie znalazł się żaden nabywca.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, po rokowaniach, które nie dały rozstrzygnięcia, należy przeprowadzić procedurę przetargową od początku. W związku z tym konieczna była ponowna wycena nieruchomości przez rzeczoznawcę majątkowego, a następnie ogłoszenie kolejnego przetargu, który został rozpisany 5 listopada 2013 r.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.