Wrocław, Stadion Olimpijski: prace minęły półmetek

• Prace na wrocławskim Stadionie Olimpijskim minęły półmetek.
• Widać już część trybun, odnawiane są pomieszczenia administracyjne, pergola i oświetlenie.
• Odnowiony stadion ma przyjąć pierwszych kibiców w 2017 roku.
Wrocław, Stadion Olimpijski: prace minęły półmetek
Remont Stadionu Olimpijskiego będzie kosztował 120 mln zł. (fot.wroclaw.pl)

Prace budowlane na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu rozpoczęły się wiosną ubiegłego roku. Niedawno minęły półmetek. Odnowiony stadion ma przyjąć pierwszych kibiców w 2017 roku.

Jego największy sprawdzian odbędzie się podczas imprezy The World Games. Na Stadionie Olimpijskim ma być rozgrywana spora część konkurencji. Po igrzyskach obiekt będzie służył żużlowcom i futbolistom amerykańskim.

Obiekt mimo gruntownego remontu zachowa swój historyczny charakter. Nad trybunami pojawi się zadaszenie, stadion zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, zyska nowe oświetlenie, loże komentatorskie i nowy standard. Zmieści się na nim około 11 tys. widzów.

Teren wokół stadionu także się zmienia. Trwają intensywne prace przy odnawianiu pergoli. Wykonawca, firma Inter System wyremontuje też chodniki i drogi dojazdowe wokół obiektu.

– Na zachodniej części stadionu widać już ułożone z prefabrykatów trybuny, trwają też intensywne prace w budynku administracyjnym. Wykonawca pracuje na wielu frontach, a roboty posuwają się mocno do przodu – mówi Marek Szempliński, rzecznik prasowy Wrocławskich Inwestycji.

Firmy wysokościowe odnawiają pylony pod nowe oświetlenie. Oczyszczono też zabytkowe mury zewnętrzne stadionu. Trwają prace w wieży zegarowej i na płycie stadionu.

Renowacja tego zabytkowego obiektu pochłonie ponad 120 milionów złotych. Prace mają zakończyć się przed rozpoczęciem The World Games w 2017 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE