PARTNER PORTALU
  • BGK

Wrocław, Stadion Olimpijski: prace minęły półmetek

  • pt    15 lutego 2016 - 09:24
Wrocław, Stadion Olimpijski: prace minęły półmetek
Remont Stadionu Olimpijskiego będzie kosztował 120 mln zł. (fot.wroclaw.pl)

• Prace na wrocławskim Stadionie Olimpijskim minęły półmetek.
• Widać już część trybun, odnawiane są pomieszczenia administracyjne, pergola i oświetlenie.
• Odnowiony stadion ma przyjąć pierwszych kibiców w 2017 roku.
Prace budowlane na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu rozpoczęły się wiosną ubiegłego roku. Niedawno minęły półmetek. Odnowiony stadion ma przyjąć pierwszych kibiców w 2017 roku.

Jego największy sprawdzian odbędzie się podczas imprezy The World Games. Na Stadionie Olimpijskim ma być rozgrywana spora część konkurencji. Po igrzyskach obiekt będzie służył żużlowcom i futbolistom amerykańskim.

Obiekt mimo gruntownego remontu zachowa swój historyczny charakter. Nad trybunami pojawi się zadaszenie, stadion zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, zyska nowe oświetlenie, loże komentatorskie i nowy standard. Zmieści się na nim około 11 tys. widzów.

Teren wokół stadionu także się zmienia. Trwają intensywne prace przy odnawianiu pergoli. Wykonawca, firma Inter System wyremontuje też chodniki i drogi dojazdowe wokół obiektu.

– Na zachodniej części stadionu widać już ułożone z prefabrykatów trybuny, trwają też intensywne prace w budynku administracyjnym. Wykonawca pracuje na wielu frontach, a roboty posuwają się mocno do przodu – mówi Marek Szempliński, rzecznik prasowy Wrocławskich Inwestycji.

Firmy wysokościowe odnawiają pylony pod nowe oświetlenie. Oczyszczono też zabytkowe mury zewnętrzne stadionu. Trwają prace w wieży zegarowej i na płycie stadionu.

Renowacja tego zabytkowego obiektu pochłonie ponad 120 milionów złotych. Prace mają zakończyć się przed rozpoczęciem The World Games w 2017 roku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.