PARTNER PORTALU
  • BGK

Wrocław stara się o stałe pozwolenie na użytkowanie stadionu miejskiego

  • PAP    27 marca 2012 - 15:15
Wrocław stara się o stałe pozwolenie na użytkowanie stadionu miejskiego

Cztery tygodnie mogą potrwać starania Wrocławia o stałe pozwolenie na użytkowanie stadionu miejskiego, który powstał na piłkarskie mistrzostwa Europy. Czasowe pozwolenie wygasło w zeszłym tygodniu.
Jak powiedział we wtorek na konferencji prasowej rzecznik Urzędu Miasta (zabierz głos/oceń prezydenta)  Paweł Czuma, spółka Wrocław 2012 po wygaśnięciu dotychczasowego, czasowego pozwolenia na użytkowanie obiektu, mogła starać się o wydanie kolejnego czasowego pozwolenia, bądź ubiegać się o stałe.

Czytaj też: Stadion we Wrocławiu zostanie zamknięty

Czuma poinformował, że podjęto decyzję o wystąpieniu o stałe pozwolenie, choć jego wydanie potrwa dłużej. W tym czasie ma zostać naprawiona pęknięta rura zraszacza, która znajduje się pod murawą.

Procedura wydania stałego pozwolenia na użytkowanie może potrwać od trzech do czterech tygodni. Swoje opinie mają wydać straż pożarna, sanepid oraz inspektor nadzoru budowlanego.

Z tego też względu zaplanowany na 7 kwietnia mecz Śląska Wrocław z PGE GKS Bełchatów odbędzie się na starym stadionie przy ul. Oporowskiej. Następny z Zagłębiem Lubin 28 kwietnia, ma już zostać rozegrany na nowym Stadionie Miejskim.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.