PARTNER PORTALU
  • BGK

Wrocław stawia na małe biurowce

  • ZWI    14 stycznia 2013 - 11:49
Wrocław stawia na małe biurowce

Wrocław utrzymuje się w pierwszej trójce miast regionalnych, najdynamiczniej rozwijających się pod względem powierzchni biurowych. Obok pokaźnych wieżowców rynek zapełniają też biurowce o niewielkich powierzchniach komercyjnych.
Wrocław, oprócz miejsca w czołówce miast regionalnych o największym nasyceniu biurami, znajduje się również wśród najdroższych lokalizacji pod względem cen wynajmu lokali. Miesięcznie za m kw. powierzchni biurowej trzeba tu zapłacić 11-16 euro.

Jednocześnie deweloperzy wychodzą naprzeciw zapotrzebowaniu na budynki o niewielkich powierzchniach - do 2 000 mkw. Jedną z nich jest Szkocka Point firmy Majtyka Projekt. Trzykondygnacyjny budynek zlokalizowany przy skrzyżowaniu ulic Klecińskiej i Szkockiej został oddany do użytku z końcem 2012 roku. Na powierzchni 1700 mkw. można wynająć moduły od 135-520 mkw.

Kolejny obiekt, tym razem łączący mieszkania z biurami, powstaje przy ulicy Hubskiej. Znajdzie się w nim 1 700 mkw. powierzchni biurowej klasy A, które będzie można kupić lub wynająć w modułach 74-370 mkw.

Jeszcze bardziej kompaktowy biurowiec - 1 000 mkw. powierzchni, powstanie pod adresem Kwidzyńska 11. Trzykondygnacyjny budynek z 14 miejscami parkingowymi będzie nosił taką samą nazwę.

Krok dalej w pomniejszaniu powierzchni komercyjnej poszła wrocławska firma deweloperska BudNest, która przy ulicy Sułowskiej 24 stworzyła obiekt łączący funkcję mieszkalną z usługami typu biura, sklepy, magazyny.

Kameralny projekt w swojej ofercie, oprócz sprzedanej już w całości części mieszkalnej, zawiera 4 lokale usługowe o powierzchni od 45,6 do 47,9 mkw. (łącznie prawie 200 mkw.) wraz z przynależną powierzchnią magazynową (110 m kw.), którą można indywidualnie podzielić i przypisać do poszczególnych lokali.

Do dyspozycji przyszłych najemców jest prywatny parking z 6 miejscami postojowymi przed budynkiem.

Cena nabycia lokalu usługowego z powierzchniami przynależnymi (m.in. ogródek, taras, parking) wynosi 199-249 tys. zł netto, a magazynu 49-139 tys. zł. Całą część biurowo-usługową (4 lokale plus 2 magazyny, łącznie prawie 300 mkw.) można kupić za 1 042 000 zł netto.

Deweloper poszedł o krok dalej w komercjalizacji powierzchni tego budynku i przyszłym kupującym gwarantuje długoterminowego najemcę i stopę zwrotu na poziomie 10 proc. w skali roku (liczoną od wartości nabytego lokalu/magazynu).

Coraz częściej nowoczesne przedsiębiorstwa, poszukując miejsca dla swojej siedziby, kierują się nie tylko ceną i dobrą lokalizacją zapewniającą odpowiednią dostępność usług czy bezpieczeństwo, ale także możliwością wydajnego wykorzystania powierzchni biurowych.

Przede wszystkim firmy działające w sektorze BPO (outsourcing procesów biznesowych) chcą, aby ich siedziby były maksymalnie funkcjonalne i elastyczne. Małe biurowce spełniają te wymagania głównie dzięki temu, że umożliwiają efektywną aranżację oraz dopasowanie do specyfiki branży i działalności firmy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.