PARTNER PORTALU
  • BGK

Wrocław. Trwa budowa nowych biurowców

  • PropertyDesign    3 kwietnia 2017 - 10:22
Wrocław. Trwa budowa nowych biurowców
Retro Office House. Inwestycja LC Corp, projekt Kuryłowicz &Associates (fot. mat. prasowe)

Wrocławski rynek inwestycji w przestrzenie biurowe przeżywa prawdziwy rozkwit. Jednocześnie toczy się budowa kilku dużych biurowców.
- W ciągu ostatnich 15 lat Wrocław przeszedł spektakularną metamorfozę. Silna gospodarka miasta wspierana przez lokalny samorząd, dostęp do wykształconych kadr, inwestycje w infrastrukturę kształtują wizerunek Wrocławia jako jednej z najciekawszych lokalizacji dla biznesu w Polsce. Nowym centrum biurowym miasta staje się okolica dworca kolejowego Wrocław Główny, gdzie powstaje Sagittarius Business House, Wroclavia, a niedawno ukończono projekt Komandorska 12 - informuje Katarzyna Krokosińska, dyrektor biura JLL we Wrocławiu w rozmowie z portalem propertydesign.pl

Sagittarius Business House I&II

To nowoczesny budynek biurowy klasy A oferujący 24, 9 tys. mkw. powierzchni do wynajęcia. Inwestycja zlokalizowana jest przy skrzyżowaniu ulic Borowskiej i Suchej, na przeciwko biurowca zrealizowanego przez Echo Investment – Aquarius Business House.

Retro Office House. Inwestycja LC Corp

Biurowiec Retro Office House zlokalizowany w bezpośrednim sąsiedztwie ścisłego centrum Wrocławia u zbiegu ulic Piłsudskiego i Komandorskiej. - Retro Office House to krok na drodze do przywrócenia dawnej świetności ulicy Piłsudskiego, która już od kilku lat ulega pozytywnym zmianom. Wierzymy, że nasza inwestycja będzie kolejnym miejscem, które doskonale wpisze się w centrum miasta – mówi Piotr Pirogowicz, dyrektor ds. najmu, LC Corp SA. 

BZ WBK Leasing HQ

Budynek biurowy powstaje przy ul. Robotniczej 11 we Wrocławiu. Wykonawcą prac jest Budimex. Pow. biurowa wyniesie 17 tys. mkw.

Green2Day

Biurowiec zlokalizowany jest w jednej z najbardziej atrakcyjnych części centrum Wrocławia – między ogrodem botanicznym, zabytkowym Ostrowem Tumskim i placem Grunwaldzkim.

Obiekt będzie dysponował ponad 14 tys. mkw. Zaprojektowano parking na 266 miejsc. Zakończenie realizacji inwestycji zaplanowane jest na przełom 2017 i 2018 roku.

Bielany Business Point

Bielany Business Point zaprojektowano tak, by spełniał wymogi dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady Europy 2010/31/UE z 19 maja 2010 r. w sprawie charakterystyki energetycznej budynków. Zgodnie z tym unijnym dokumentem przewidziane standardy zaczną obowiązywać dopiero w 2021 r. Tymczasem wprowadzone w nowym biurowcu rozwiązania powodują, iż izolacyjność termiczna budynku jest wyższa o 30 proc. w stosunku do obiektów budowanych zgodnie z normami obowiązującymi w minionym roku.

Więcej na www.propertydesign.pl

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Prof. Glass, 2017-04-03 15:01:28

    Taaaaaaaaaaaaaakkkkkkkkkkk, galeryjki handlowe d;la plebsu to standard rozwoju według słoików siedzących we władzach tych spółeczek! Takie spóki jak mówiły jaskółki!?