PARTNER PORTALU
  • BGK

Wrocław ustala trasę metra

  • Przegląd prasy/Gazeta Wrocławska    9 grudnia 2011 - 07:20
Wrocław ustala trasę metra

Początek wrocławskiego metra zaplanowano pod Dworcem Świebodzkim. Stamtąd podziemny tunel poprowadzi na pl. Społeczny, gdzie się rozwidli.
Jedna nitka została wytyczona na ulicę Krakowską, gdzie już na powierzchni pociąg wjedzie na tory prowadzące w kierunku Opola – pisze „Gazeta Wrocławska”. Druga nitka zostanie skierowana na pl. Grunwaldzki.

Czytaj też: Wrocław marzy o metrze

Stamtąd (w zależności od koncepcji) pójdzie albo pod osią Grunwaldzką, pod Odrą i dotrze do torowiska, którym teraz pociągi jeżdżą do Oleśnicy. Albo (wersja droższa) pod ul. Wróblewskiego, Olszewskiego i lekkim łukiem też połączy się z linią kolejową.

Czytaj też: Metro we Wrocławiu?

Kilka milionów zł ma kosztować studium wykonalności, budowa metra natomiast około miliarda złotych – informuje „Gazeta Wrocławska”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • Foster, 2011-12-09 10:43:28

    Wszystko w rękach urzędników! to oni wyznaczają trasę...
  • Ryszard, 2011-12-09 08:51:08

    O metrze we Wrocławiu marzą tylko niespełna rozumu urzędnicy a nie Wrocławianie, niemcy przeanalizowali już kiedyś ten problem i dlatego kolej została wyniesiona ponad teren, Wrocław leży w pradolinie Odry o bardzo wysokim poziomie wód gruntowych a więc wszelkie planowanie typu metro graniczy z para...noją brakiem wyobrażni i szacunku do pieniędzy podatników.  rozwiń